Kanał Rss
Content
Kultura uskrzydla dzieci i młodzież na Dolnym Śląsku
21 maja 2014

W ostatnim tygodniu maja na Dolnym Śląsku odbędą się przygotowane przez dzieci i młodzież wydarzenia kulturalne, które łączą edukację z nowymi technologiami. Młodzi twórcy i ich opiekunowie zapraszają do udziału w grze multimedialnej, zainspirowanej “Chantefleurs et chantefables” Witolda Lutosławskiego do poezji Roberta Desnosa, wystawę i pokazy nowoczesnych technik fotografii (we Wrocławiu) oraz koncert i premierę filmu dokumentalnego (w Oławie).

Wydarzenia te odbędą się w ramach Tygodnia Akademii Orange, czyli podsumowania 48 projektów edukacji kulturalnej, w których przez ostatnich sześć miesięcy uczestniczyło blisko 5000 młodych twórców z 14 województw. – Pomysłowość młodzieży i umiejętność korzystania z najbardziej skomplikowanych zdobyczy techniki nie mają granic! – mówi o dolnośląskich projektach Maria Adamiec, koordynator programu.

W trakcie Tygodnia Akademii Orange (24 maja – 1 czerwca) młodzi twórcy z całej Polski zaprezentują efekty swojej pracy podczas blisko 90 wydarzeń kulturalnych! W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Kultura Uskrzydla”. Koncepcja ta czerpie z twórczości niemieckiego artysty – Jana von Hollebena i jego serii fotografii “Marząc o lataniu”. – Dzięki pobudzeniu wyobraźni i zmianie perspektyw (dosłownie i w przenośni) możemy osiągnąć co tylko chcemy: latać, walczyć ze smokami, zostać superbohaterem czy astronautą – podkreśla Maria Adamiec. Wszystkie organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne i oświatowe mogą włączyć do akcji „Kultura uskrzydla” i wziąć udział w konkursie na najciekawsze “uskrzydlone” zdjęcie, inspirowane twórczością artysty. Nagrodą główną jest profesjonalna sesja zdjęciowa w wykonaniu samego von Hollebena i aparaty fotograficzne.

Akademia Orange to otwarty program grantowy Fundacji Orange, dzięki któremu dzieci i młodzież wchodzą w świat nowoczesnej edukacji w roli twórców. Fundacja umożliwia młodym rozwijanie talentów, wspierając innowacyjne projekty, w których nowe technologie są przestrzenią spotkania z kulturą. –  Cieszy mnie, że poprzez twórcze działania dzieci i młodzież nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale też wzmacniają wiarę we własne możliwości i uczą się współpracy w grupie. Jestem pod wielkim wrażeniem kreatywności młodych akademików, którzy już od pięciu lat – bo tyle właśnie ma Akademia Orange – pokazują nam jak łączyć radość i twórczą energię z nowymi technologiami – mówi Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.
Harmonogram wydarzeń Tygodnia Akademii Orange na Dolnym Śląsku:

  • Koncert OK Band, wystawa fotografii, premiera filmu dokumentalnego – “Projekt 80’ława” – 24.05.2014 18:00 – Ośrodek Kultury w Oławie, ul. 11 Listopada 27;
  • Gra multimedialna na wielkiej planszy – Projekt „Z szalikiem do filharmonii” – 24.05-6.06 – Wrocławski Teatr Lalek, pl.Teatralny 4 (szczegółowe godziny zajęć dostępne są na stronie www.akademiaorange.pl w sekcji wydarzenia)
  • Wystawa i pokazy nowoczesnych technik fotografii – Projekt TIFF Academy –  1.06.2014 14:00, Dom Edyty Stein, Nowowiejska 38.

 

Wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Tygodnia Akademii Orange są otwarte i bezpłatne. Organizatorem akcji jest Fundacja Orange a partnerem – Nasze Miasto.

Więcej informacji na temat Tygodnia Akademii Orange (w tym harmonogram wydarzeń) znajduje się na stronie www.akademiaorange.pl  oraz www.akademiaorange.pl/kulturauskrzydla

Szczegółowych informacji udzielają:

 

–          Daria Drabik, Fundacja Orange, 508 192 217, daria.drabik@orange.com

–          Tomasz Skupieński, Agencja Kamikaze, 502-302-379, tomasz.skupienski@kamikaze.com.pl

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Śląsk pewny pozostania w lidze

Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego po bezbramkowym remisie z Podbeskidziem Bielsko-Biała i porażce Zagłębia Lubin z Cracovią 1:2 wiedzą na pewno, że...

Close