Kanał Rss
Content
Kultura na sobotę
14 maja 2014

Noc muzeów to wydarzenie, które przyciąga tłumy Wrocławian do najbardziej popularnych muzeów oraz galerii sztuki w mieście. W tym roku bezpłatnie zwiedzimy ponad 50 instytucji kultury. Hasłem tegorocznego maratonu po Wrocławskich muzeach jest “Miasto. Muzea. Magia”.

 

Noc Muzeów to nie lada gratka nie tylko dla miłośników sztuki, ale i dla tych wszystkich, którzy do tej pory byli na jej wdzięki absolutnie odporni.
W najbliższa sobotę 17 maja już od godziny 10:00 będzie można zwiedzać min. Muzeum Architektury, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Geologiczne Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Muzeum Współczesne oraz wiele innych.
W 2013 roku wrocławskie muzea, galerie i pracownie odwiedziło ponad 150 tys. osób. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i placach, a wszystko za darmo.

W tegorocznej Nocy Muzeów we Wrocławiu weźmie ponad 60 różnego rodzaju instytucji. W ramach Nocy Muzeów uczestnicy mogą zajrzeć do bunkra przy ul. Pełczyńskiej czy zaprojektować model auta. Specjalną ofertę przygotowała również Hala Stulecia min. pokazy filmów i slajdów, dokumentujących historię Hali, oraz udostępnione zwykle niedostępnych dla oka turysty miejsc, a o 22.00 pokaz fontanny multimedialnej.
Wiele instytucji zadbało o atrakcje dla najmłodszych. Organizatorzy Nocy Muzeów 2014 zachęcają dzieci do założenia kostiumów z różnych epok czy sprawdzeniu w Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ilu pasażerów mogło poruszać się XIX-wiecznym dyliżansem. Natomiast miłośnicy “Pana Tadeusza” zapraszani są do odwiedzin Soplicowa w Kamienicy Pod Złotym Słońcem. Warto pamiętam iż na warsztaty dla dzieci obowiązuje rejestracja.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Igrając z ogniem

Już w najbliższy weekend rusza Festiwal Wysokich Temperatur. To jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której artyści z całego...

Close