Kanał Rss
Content
Kultura na sobotę
14 maja 2014

Noc muzeów to wydarzenie, które przyciąga tłumy Wrocławian do najbardziej popularnych muzeów oraz galerii sztuki w mieście. W tym roku bezpłatnie zwiedzimy ponad 50 instytucji kultury. Hasłem tegorocznego maratonu po Wrocławskich muzeach jest “Miasto. Muzea. Magia”.

 

Noc Muzeów to nie lada gratka nie tylko dla miłośników sztuki, ale i dla tych wszystkich, którzy do tej pory byli na jej wdzięki absolutnie odporni.
W najbliższa sobotę 17 maja już od godziny 10:00 będzie można zwiedzać min. Muzeum Architektury, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Geologiczne Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Muzeum Współczesne oraz wiele innych.
W 2013 roku wrocławskie muzea, galerie i pracownie odwiedziło ponad 150 tys. osób. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i placach, a wszystko za darmo.

W tegorocznej Nocy Muzeów we Wrocławiu weźmie ponad 60 różnego rodzaju instytucji. W ramach Nocy Muzeów uczestnicy mogą zajrzeć do bunkra przy ul. Pełczyńskiej czy zaprojektować model auta. Specjalną ofertę przygotowała również Hala Stulecia min. pokazy filmów i slajdów, dokumentujących historię Hali, oraz udostępnione zwykle niedostępnych dla oka turysty miejsc, a o 22.00 pokaz fontanny multimedialnej.
Wiele instytucji zadbało o atrakcje dla najmłodszych. Organizatorzy Nocy Muzeów 2014 zachęcają dzieci do założenia kostiumów z różnych epok czy sprawdzeniu w Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ilu pasażerów mogło poruszać się XIX-wiecznym dyliżansem. Natomiast miłośnicy “Pana Tadeusza” zapraszani są do odwiedzin Soplicowa w Kamienicy Pod Złotym Słońcem. Warto pamiętam iż na warsztaty dla dzieci obowiązuje rejestracja.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading ... Loading ...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

Tagi
E-prenumeratę wysyłamy z:
Zobacz poprzedni artykuł