Kanał Rss
Content
Ksiądz Miedlar odwołany!
16 lutego 2016

Ks. Jacek Międlar zasłynął płomiennymi przemówieniami podczas manifestacji narodowych. Nie wszystkim przypadły jednak do gustu i tym samym ksiądz narobił sobie wielu wrogów.

Dzisiaj pojawiła się informacja odnośnie odwołania Międlara z posługi wikariusza w parafii św. Anny na Oporowie we Wrocławiu, ktorą pełnił od lipca 2015 r. Wrocławska Kuria Metropolitana wydała w tej sprawie oświadczenie.

W związku z informacją dotyczącą odwołania ks. Jacka Międlara CM z wrocławskiej parafii pw. św. Anny na Oporowie, informuję, że decyzję o odwołaniu podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którego w/w kapłan jest członkiem, nie informując Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej o powodach swojej decyzji.

Jedyną informacją, jaka dotarła do Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie jest informacja przedstawiciela Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo o samym fakcie odwołania kapłana przez Zgromadzenie, którą przyjmujemy do wiadomości.

Zgromadzenie Księży Misjonarzy postanowiła przenieść Jacka Międlara do Zakopanego. Głównym powodem przeniesienia miało być jego zbytnie zaangażowanie polityczne.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Zdrojewski zamiast Protasiewicza

Są już pierwsze echa ostatniego artykułu Gazety Wrocławskiej, w którym dziennikarze ujawnili rozmowy Jacka Protasiewicza w sprawie przejścia do Nowoczesnej.

Close