Kanał Rss
Content
Krew w Pasażu
12 maja 2014

17 maja w godzinach we wrocławskim centrum handlowym na placu Grunwaldzim będzie można oprócz zakupów przyłączyć się do akcji na rzecz osób chorych na nowotwór krwi.

Już w najbliższą sobotę w godzinach od 11 do 18 przy scenie na poziomie „0” wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą mogły zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą zarówno rodzice małych dzieci, jak i młodzież czy osoby dorosłe. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może również pomóc. Często dla chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Celem Dni Dawcy, organizowanych systematycznie na terenie całej Polski przez Fundację DKMS, jest zwiększanie szans na odnalezienie bliźniaka genetycznego dla osoby chorej. Rejestracja trwa tylko 5 minut – należy wypełnić niezbędne dokumenty i oddać materiał genetyczny, który pobierany jest za pomocą pałeczek jako wymaz śliny z jamy ustnej. Metoda jest nieinwazyjna i bezbolesna.

Podczas akcji 17 maja w Pasażu Grunwaldzkim będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat problemu raka krwi, zapytać ekspertów z Fundacji DKMS o możliwości pomocy oraz wziąć udział w przygotowanych przez Pasaż i Fundację atrakcjach towarzyszących wydarzeniu.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Bieg Niezłomnych

23 sierpnia na ulicach Sobótki i drogach Masywu Ślęży odbędzie się "Bieg Niezlomnych - pamięci Żołnierzy Wyklętych" pod honorowym patronatem...

Close