Kanał Rss
Content
Konstruktor bomby skazany
15 marca 2017

Prokuratura Krajowa we Wrocławiu skazała Witolda M., konstruktora bomby, która w 2001 roku zabiła montera anten na dachu wrocławskiego wieżowca, na 5 lat więzienia w zawieszeniu na 10 lat i konieczność zapłaty 100 tys. złotych nawiązki na rzecz żony zmarłego.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia 2001 roku przy ulicy Bulwar Ikara. Dwóch monterów miało przeprowadzić tam konserwację anten zbiorczych. Zobaczyli porzuconą na dachu reklamówkę. Kiedy jeden z mężczyzn wyciągnął urządzenie znajdujące się w torbie, doszło do eksplozji. 40-latek zginął na miejscu. Przez kilkanaście lat śledczym nie udawało się rozwiązać sprawy, dopiero zeznania oskarżonego doprowadziły do jej wyjaśnienia i z tego powodu zastosowano wobec niego treść przepisu o nadzwyczajnym złagodzeniu kary. Za spowodowanie śmierci 40-letniego montera odpowiedzieć przed sądem mają jeszcze Wiesław B., który zamówił stworzenie urządzenia wybuchowego u Witolda M. i Maciej A., który został poproszony przez M. o jego przechowanie.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wrocław będzie miał elektrobusy?

Stolica Dolnego Śląska deklaruje chęć zakupu nawet 50 autobusów elektrycznych, które trafiłyby do niej dzięki wsparciu w ramach rządowego programu...

Close