Kanał Rss
Content
Koniec z graffiti
28 czerwca 2017

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnie w lipcu przetarg na nową firmę, która zajmie się usuwaniem graffiti oraz innych nielegalnych zanieczyszczeń, które codziennie pojawiają się na ulicach miasta. Dlatego tak ważnym jest, aby tego typu malunki czy napisy sprzątać na bieżąco.

Jak skomentowała sprawę dla portalu gazetawroclawska.pl Ewa Mazur, rzecznik ZdiUM – Trudno się nie zgodzić, że obsceniczne lub będące elementem mowy nienawiści napisy i symbole, umieszczone w miejscach publicznych, godzą nie tylko w poczucie estetyki, ale budzą społeczny sprzeciw na takie działania.
Najgorzej sprawa wygląda na obrzeżach miasta, a zarządcy budynków w ten sposób “upiększonych” muszą samodzielnie je usuwać. Przypomnieć jedynie należy, że za tworzenie graffiti bez stosownego zezwolenia grozi mandat, a w czasami i grzywna, która może wynieść nawet do 5 tys. zł.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
W hołdzie Magdalenie Abakanowicz

Od piątku (23 czerwca) , w Galerii dworcowej można podziwiać wystawę poświęconą twórczości niedawno zmarłej, awangardowej artystki Magdaleny Abakanowicz. Wystawa...

Close