Kanał Rss
Content
Kolejny problem z nowymi tramwajami Pesa
18 sierpnia 2015

Nie kończy się festiwal kompromitacji, jaki zafundował nam magistrat. Po tym jak w końcu dopuszczono do ruchu tramwaje marki Pesa, okazuje się, że z pojazdami nie mogą na łukach mijać się żadne inne tramwaje. Powodem jest to, że Pesy są zbyt szerokie.

Przypominamy, że nowoczesne składy dotarły do Wrocławia już dawno temu, jednak nie mogły one kursować, bowiem okazały się zbyt szerokie. Część przystanków trzeba było wyprofilować. W sobotę tramwaje w końcu pojawiły się na torowiskach. Obsługuję jednak wyłącznie linie nr 3 i to tylko w weekendy. Nie jest tajemnicą, że to jedna z najprostszych tras, gdzie nie występują skomplikowane zakręty.

Mimo tego okazało się, że motorniczy mają zakaz mijania się na łukach z Pesami. Przedstawiciele bydgoskiej firmy zgodnie twierdzą, że przygotowali tramwaje według specyfikacji, jaką przygotował wrocławski magistrat. Ewidentnie ktoś w tej sprawie popełnił błąd. Tylko czy władze będzie stać na wyciągnięcie konsekwencji?

Do stolicy Dolnego Śląska trafiło łącznie 8 nowych tramwajów tej marki. Kolejnych 6 Wrocław otrzyma do 2017 roku. Jeśli miasto zdecyduje się na poszerzenie zamówienia, to po naszych torowiskach kursować będzie 30 takich pojazdów. Tylko czy aby na pewno będą kursować?

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Koniec z fotoradarami straży miejskiej

Wrocławska Straż Miejska rezygnuje z korzystania z fotoradarów kontrolujących prędkość pojazdów. To decyzja komendanta, który poinformował o niej poprzez oficjalną...

Close