Kanał Rss
Content
Kamienica na Wyspie
21 listopada 2017

Wiadomo już, że przetarg na sprzedaż kamienicy mieszczącej się na Wyspie Słodowej wraz z wieczystym jej użytkowaniem na okres 99 lat wygrała firma Pro Desing. Poznaniacy zapłacili za nieruchomość 9,5 mln zł, czyli o 2,8 mln zł więcej, niż wynosiła cena wywoławcza.

Jak podało „Radio Wrocław” pracownicy biura wrocławskiego magistratu poinformowali, że w tym miejscu zostanie stworzony wielofunkcyjny obiekt, na którego terenie będzie prowadzona działalność zarówno wystawienniczo-konferencyjna, jak i inkubacyjno-co-workingowa. Obiekt będzie nosić nazwę Concordia Hub i docelowo ma stać się przestrzenią, która będzie służyć mieszkańcom miasta.

„Przedstawiona w koncepcji programowo-przestrzennej architektura rozbudowy nie zaburza istniejącej formy kamienicy. Interesująco został zaprojektowany układ funkcjonalny obiektu. Szczególnie ciekawie pokazano przestrzenie wielofunkcyjne, sale widowiskowe i strefę gastronomii z zewnętrznymi podcieniami. Otwarty charakter budynku jest także dobrze widoczny od strony zachodniej, gdzie szerokie amfiteatralnie poprowadzone schody do sali widowiskowej stanowić mogą amfiteatr zwrócony do otwartej przestrzeni Wyspy” – można było przeczytać w komunikacie prasowym.

Z takiego obrotu sprawy niezadowoleni są działacze stowarzyszenia Wyspa Słodowa 7, którzy ubiegali się, by kamienica stała się własnością miasta.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Zakaz palenia węglem

Na Dolnym Śląsku powstał pakiet uchwał antysmogowych. Stało się tak po licznych konsultacjach władz województwa z samorządami i samymi mieszkańcami....

Close