Kanał Rss
Content
Kamienica na Wyspie
21 listopada 2017

Wiadomo już, że przetarg na sprzedaż kamienicy mieszczącej się na Wyspie Słodowej wraz z wieczystym jej użytkowaniem na okres 99 lat wygrała firma Pro Desing. Poznaniacy zapłacili za nieruchomość 9,5 mln zł, czyli o 2,8 mln zł więcej, niż wynosiła cena wywoławcza.

Jak podało „Radio Wrocław” pracownicy biura wrocławskiego magistratu poinformowali, że w tym miejscu zostanie stworzony wielofunkcyjny obiekt, na którego terenie będzie prowadzona działalność zarówno wystawienniczo-konferencyjna, jak i inkubacyjno-co-workingowa. Obiekt będzie nosić nazwę Concordia Hub i docelowo ma stać się przestrzenią, która będzie służyć mieszkańcom miasta.

„Przedstawiona w koncepcji programowo-przestrzennej architektura rozbudowy nie zaburza istniejącej formy kamienicy. Interesująco został zaprojektowany układ funkcjonalny obiektu. Szczególnie ciekawie pokazano przestrzenie wielofunkcyjne, sale widowiskowe i strefę gastronomii z zewnętrznymi podcieniami. Otwarty charakter budynku jest także dobrze widoczny od strony zachodniej, gdzie szerokie amfiteatralnie poprowadzone schody do sali widowiskowej stanowić mogą amfiteatr zwrócony do otwartej przestrzeni Wyspy” – można było przeczytać w komunikacie prasowym.

Z takiego obrotu sprawy niezadowoleni są działacze stowarzyszenia Wyspa Słodowa 7, którzy ubiegali się, by kamienica stała się własnością miasta.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Zakaz palenia węglem

Na Dolnym Śląsku powstał pakiet uchwał antysmogowych. Stało się tak po licznych konsultacjach władz województwa z samorządami i samymi mieszkańcami....

Close