Kanał Rss
Content
Kamienica na Wyspie Słodowej nie zostanie sprzedana
22 czerwca 2015

Władze miasta ogłosiły dzisiaj ostatecznie, że kamienica stojąca przy Wyspie Słodowej 7 nie zostanie sprywatyzowana. Magistrat ogłosi przetarg na zagospodarowanie budynku, który przeznaczony ma być na cele społeczno-kulturalne. To z pewnością sukces działaczy miejskich, którzy zabiegali i właśnie taki rozwój spraw.

Początkowo prezydent Wrocławia planował sprzedać charakterystyczną kamienicę, jednak wielu społeczników oraz mieszkańców sprzeciwiło się temu. Władze tłumaczyły, że nie było żadnego innego pomysłu na budynek. Później przeprowadzono jednak konsultacje społeczne i okazało się, że jest bardzo wiele koncepcji zagospodarowania kamienicy.

W przeciągu miesiąca opracowane mają być reguły konkursu dla organizacji pozarządowych. Rozstrzygnięcia dotyczące przetargu poznamy w październiku. Rafał Dutkiewicz przyznał jednocześnie, że magistrat nie jest w stanie zagwarantować pieniędzy na remont i odnowienie budynku.

Kamienica przy Wyspie Słodowej 7 powstała w 1912 roku, której powierzchnia wynosi niemal półtora tysiąca m. kw. Obecnie jest dostępna dla zwiedzających (oprócz parteru), jednak jej stan jest opłakany. Budynek wymaga wielu prac i porządnego remontu.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Kardynał Gulbinowicz trafił do szpitala

Kardynał Henryk Gulbinowicz zasłabł nad ranem i trafił do jednego z wrocławskich szpitali. Kuria metropolitalna informuje, że badania już zostały...

Close