Kanał Rss
Content
Kamienica na sprzedaż
17 stycznia 2017

Wrocław podjął nową decyzję w sprawie kamienicy Wyspa Słodowa 7. Miasto ma zorganizować konkurs na inwestora, który przeprowadzi remont i zapewni, że część powierzchni zostanie  przekazana na realizację celów społecznych. Teren ma zostać oddany w użytkowanie wieczyste, tak aby miasto nadal miało nad nim kontrolę.

To kolejna zmiana decyzji w tej sprawie, wcześniej budynek miał być bowiem przedmiotem komercyjnego przetargu, ale po protestach społecznych wycofano się z tej decyzji i z udziałem organizacji pozarządowych zorganizowano konkurs na zagospodarowanie kamienicy. Najwięcej mówiło się o pomyśle laboratorium partycypacji, czyli swoistego centrum społeczno-kulturowego, gdzie mieszkańcy mogliby prowadzić dialog z władzami miasta, wpływać na inwestycje i decyzje dotyczące przyszłości Wrocławia. Zwycięski projekt miał być sponsorowany z miejskich pieniędzy, konkurs jednak nie został rozstrzygnięty, ponieważ żadna oferta nie otrzymała od komisji, złożonej zarówno z urzędników, jak i społeczników, wymaganej liczby głosów na poziomie 75%. Prezydent Rafał Dutkiewicz przekazał nową decyzję przedstawicielom stowarzyszenia Wyspa Słodowa na spotkaniu w ratuszu. Konkurs na inwestora będzie ogłoszony w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Wrocław podjał nową decyzję w sprawie kamienicy Wyspa Słodowa 7. Miasto ma zorganizować konkurs na inwestora, który przeprowadzi remont i zapewni, że część powierzchni zostanie  przekazana na realizację celów społecznych. Teren ma zostać oddany w użytkowanie wieczyste, tak aby miasto nadal miało nad nim kontrolę.

To kolejna zmiana decyzji w tej sprawie, wcześniej budynek miał być bowiem przedmiotem komercyjnego przetargu, ale po protestach społecznych wycofano się z tej decyzji i z udziałem organizacji pozarządowych zorganizowano konkurs na zagospodarowanie kamienicy. Najwięcej mówiło się o pomyśle laboratorium partycypacji, czyli swoistego centrum społeczno-kulturowego, gdzie mieszkańcy mogliby prowadzić dialog z władzami miasta, wpływać na inwestycje i decyzje dotyczące przyszłości Wrocławia. Zwycięski projekt miał być sponsorowany z miejskich pieniędzy, konkurs jednak nie został roztrzygnięty, ponieważ żadna oferta nie otrzymała od komisji, złożonej zarówno z urzędników, jak i społeczników, wymaganej liczby głosów na poziomie 75%. Prezydent Rafał Dutkiewicz przekazał nową decyzję przedstawicielom stowarzyszenia Wyspa Słodowa na spotkaniu w ratuszu. Konkurs na inwestora będzie ogłoszony w ciągu najbliższych kilku tygodni.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 2 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Koniec strajku

W Dobrzeniu Wielkim zakończył się strajk głodowy. Od 26 grudnia 2016r. kilkanaście osób prowadziło strajk w związku z rozporządzeniem rządu,...

Close