Kanał Rss
Content
Jak wyglądał Śląsk
7 stycznia 2016

Jak dawniej wyglądały śląskie miasta i ich zabytki, jak zmieniały się pałace, zamki czy uzdrowiska, jak ubierali się turyści i jakie były punkty obowiązkowe podczas zwiedzania Śląska – odpowiedzi na te i inne pytania można będzie uzyskać podczas oglądania tej wystawy.

Będziemy mogli ją oglądać jeszcze do końca miesiąca w Muzeum Narodowym, zatytułowaną: „Kody pamięci. Ikonografia Śląska w grafice i rysunku od XVIII do początku XX w.”. Pokazanych zostanie ponad 400 grafik i rysunków – dzieł, które ze względów konserwatorskich niezwykle rzadko udostępniane są publiczności. Na wystawie można będzie zobaczyć weduty m.in. Legnicy, Raciborza, Głogówka, Paczkowa, Grodkowa; panoramy pasm górskich, przede wszystkim Karkonoszy (widoki Śnieżki, wodospadów Szklarki i Kamieńczyka); pałace Kotliny Jeleniogórskiej); prace ukazujące przemysłową architekturę Górnego Śląska, wykonywane na zamówienie tamtejszych magnatów.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Dutkiewicz przeciw tresurze

Wrocławski prezydent, Rafał Dutkiewicz, wypowiedział się dzisiaj przeciwko tresurze zwierząt w cyrkach, zapowiadając, że dolnośląska stolica nie będzie dzierżawiła tego...

Close