Kanał Rss
Content
Ive Mendes we Wrocławiu
24 kwietnia 2012

Okrzyknięta przez krytyków „brazylijską Sade” artystka, uwodząca głosem i nietuzinkową urodą, wiosną zaprezentuje się przed wrocławską publicznością.
Ive Mendes przyszła na świat w Ceres. Dorastała śpiewając w kościelnym chórze oraz uczyła się gry na pianinie. W jej żyłach płynie krew portugalska, hiszpańska, francuska oraz indiańska. Sławę przyniosły Ive piosenki takie jak: „Natural High”, „If You Leave Me Now” oraz „Casticais”. Nazywana jest „brazylijską Sade”.
Przez jakiś czas Ive studiowała muzykę na uniwersytecie w Goiani oraz uczyła w szkole, następnie wróciła w swoje rodzinne strony i zdecydowała się zająć muzyczną karierą. Występowała w lokalnych klubach i kafejkach, zaś miłosne perturbacje sprawiły, że w ciągu kilku dni napisała pięć piosenek, z których największą sławą cieszyła się „Casticais”.
Talent Brazylijki dostrzegł producent muzyczny z Rio i zaproponował jej nagrania w studiach w Sao Paulo i Rio. Ive nagrała wówczas pierwszy utwór w studio, zatytułowany „Hanime„, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do serialu „Corpo Dourado”.

Międzynarodowa kariera Ive Mendes rozpoczęła się w Londynie, kiedy to urzekła swoim głosem producenta Sade – Robina Millara. Współpraca z nim zaowocowała w 2004 roku debiutanckim albumem „Ive Mendes”. Millar był także obecny przy produkcji najnowszego krążka „Magnetism”, który został znakomicie przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność. Już w tydzień po premierze album uzyskał status Złotej Płyty.
Ive Mendes to artystka jedyna w swoim rodzaju. Ma swój własny styl, który pokochały miliony fanów na całym świecie. 16 maja wystąpi we Wrocławiu. Koncert odbędzie się w Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej 34 o godzinie 20:00.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Utwory Brahmsa, Haydna i Rachmaninowa

Zapraszamy gorąco na piątkowy (27 kwietnia) koncert Orkiestry Symfonicznej, która pod dyrekcją Keesa Bakelsa wykona utwory Josepha Haydna, Johannesa Brahmsa...

Close