Kanał Rss
Content
Irańskie opowieści spotkanie z Aleksandrą Lisewską
24 lipca 2017

Iran, kraj surowej dyktatury religijnej przez wiele lat obłożony sankcjami gospodarczymi, jeszcze do niedawna był trudno dostępnym celem podróży. Częściowe zniesienie ograniczeń ponownie otworzyło turystom drogę na tereny dawnego imperium Persów. Aleksandra Lisewska, pisarka i podróżniczka, w swojej książce “Wyklęte imperium. Irańskie opowieści” (wyd. Bezdroża) opowiada o wielu wymiarach i odcieniach podróży do Iranu. Autorka spotka się z czytelnikami 28 lipca we wrocławskim salonie Empik Renoma. 

Podróżując po Iranie niewątpliwie można dotknąć najdawniejszej historii. Stojąc przy elamickim zikkuracie sprzed trzech tysięcy lat czy krążąc po pełnych barw i kształtów pozostałościach po starożytnym Persepolis można poczuć potęgę dawnego imperium. Iran, pomimo swojego wyznaniowego charakteru i społecznych ograniczeń, jest krajem przyjaznym i bezpiecznym. Jego mieszkańcy to niezwykle życzliwi ludzie, którzy, mimo znaczących różnic obyczajowych, każdego przybysza obdarzą serdecznością i zachęcą do rozmowy. Iran to kraj orientalnego piękna, bogatej historii i wielu paradoksów, które warto poczuć na własnej skórze.

Aleksandra Lisewska – filolożka, tłumaczka języka rosyjskiego i podróżniczka. Przemierzyła Azję, Amerykę Południową i Afrykę. Nigdzie nie rusza się bez notatnika, dyktafonu i aparatu fotograficznego.

28 lipca, godz. 18:00
Empik Renoma
ul. Świdnicka 40, Wrocław

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Duże inwestycje w zoo

Wrocławskie zoo buduje właśnie wybieg dla nowych rezydentów, manuli, oraz remontuje wybieg dla niedźwiedzi, jednak to tylko początek zmian. Plany...

Close