Kanał Rss
Content
Infopunkt dla obcokrajowców
5 października 2017

Na ul. Ruskiej 46a przy Fundacji Ukraina uruchomiono Infopunkt dla obcokrajowców, w którym pomocy może szukać każdy, kto przyjechał do Wrocławia zza granicy i szuka wsparcia.

– Po pierwsze doradzamy od najprostszych programów, „jak dojadę” na przykład, do gdzie warto pójść, gdzie warto zameldować się czy znaleźć pracę. Natomiast robimy też większe grupowe spotkania, jeśli zauważamy, że większość pytań jest taka sama, robimy grupowe spotkania i dajemy na nie odpowiedzi – mówi dla Radia Wrocław Oksana Yuryk, koordynatorka miejsca.

Na pomoc mogą też liczyć przedsiębiorcy, którzy planują zatrudniać w swoich firmach imigrantów, a nie są pewni, jakich formalności powinni dotrzymać. Pod adresem Ruska 46a regularnie odbywają się też konsultacje prawne i spotkania tandemów językowych. Niedługo ruszy również doradztwo zawodowe i kursy języka polskiego.

Wszystkie konsultacje i spotkania są bezpłatne.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Read previous post:
Vozilla – pierwszy miejski car sharing w Polsce

4 listopada we Wrocławiu oficjalnie wystartuje Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla. Dzięki aplikacji na smartfona będziemy mogli wypożyczyć 190 samochodów...

Close