Kanał Rss
Content
Gitarowy Rekord Guinnessa po raz 12!
26 marca 2014

Tradycyjnie 1 maja fani gitarowego brzmienia zbiorą się na wrocławskim Rynku, aby wspólnie zagrać utwór Jimiego Hendrixa “Hey Joe”. W tym roku święto gitary odbędzie się już po raz dwunasty. Podczas towarzyszącego koncertu gwiazd zagrają m.in. Eric Burdon z zespołem The Animals oraz brytyjska legenda rocka – Uriah Heep.

W tym roku odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival. Impreza przybrała miano kultowej i co roku gromadzi na wrocławskim Rynku ludzi z całej Polski i Europy, którzy podejmują próbę bicia Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu na gitarze utworu “Hey Joe” rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. W tym roku uczestnicy będą próbowali pobić swój rekord z 2012 roku, kiedy to numer wybrzmiał grany przez 7273 gitary. Czy tym razem uda się pobić ustanowiony rekord?

Festiwal z roku na rok wzmacnia swój międzynarodowy charakter, o czym świadczą transmisje realizowane przez media międzynarodowe oraz popularność relacji internetowej. Sceny z wrocławskiego Rynku emitowane są m.in. przez telewizje: Al Jazeera, RTL czy największą amerykańską stację CBS. Rosnąca popularność wrocławskiej imprezy nie dziwi, zwłaszcza że kilka tysięcy gitar rozbrzmiewających w rytm legendarnego utworu robi ogromne wrażenie.

Jak podkreśla pomysłodawca projektu Leszek Cichoński, Gitarowy Rekord Guinnessanie jest jedynie świętem zawodowych gitarzystów, bowiem w zabawie może wziąć udział każdy. – Tak naprawdę, żeby z nami zagrać wystarczy tylko instrument, obecność na wrocławskim Rynku i zapał. Liczy się dobra zabawa – podkreślaCichoński.

A okazją, by w najbliższym czasie podszkolić się w grze na gitarze będzie Desant Gitarowy, czyli cykl bezpłatnych warsztatów, w trakcie których każdy będzie mógł nauczyć się grać “Hey Joe”.

Jednak Thanks Jimi Festival to nie tylko bicie rekordu. Imprezie towarzyszą koncerty z udziałem wybitnych sław ze świata muzyki rockowej. Główną gwiazdą tegorocznej edycji będzie Eric Burdon – frontman brytyjskiej grupy The Animals, która wraz z takimi zespołami jak The Beatles, The Rolling Stones, The Dave Clark Five i The Kinks wprowadzała wyspiarską muzykę wśród publiczności zza oceanu. Do ich największych hitów należą takie klasyki muzyki rockowej jak “Sky Pilot”, “Monterey”, “It’s My Life”, “Don’t Bring Me Down” czy kultowy “Dom wschodzącego słońca”, który wspólnie z Burdonem zagrają gitarzyści zebrani na Rynku.

Kolejną gwiazdą będzie jeden z najważniejszych światowych zespołów rockowych – Uriah Heep. Artyści osadzeni są stylistycznie w hard rocku i rocku progresywnym. Grupa, nazywająca się początkowo Spice, powstała w 1969 roku w Londynie z inicjatywy gitarzysty Micka Boxa. Do największych przebojów zespołu należą ballady “July Morning”, “Come Away Melinda” oraz “Lady in Black”. Do grona artystów, którzy wspomogą dwunastą edycję Gitarowego Rekordu Guinnessa dołączył także polski zespół Luxtorpeda. Grupa wyróżniana była wielokrotnie w wielu kategoriach, a ich kawałek “Autystyczny” nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów radiowej Trójki, Eski Rock czy Antyradia.

The Animals oraz Uriah Heep wystąpią 1 maja na Wyspie Słodowej. Kolejnych muzyków, którzy zagrają na koncercie gwiazd, poznamy już wkrótce. Bilety
dostępne będą w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl <http://www.biletin.pl/> , www.ticketpro.pl
<http://www.ticketpro.pl/> , www.ebilet.pl <http://www.ebilet.pl/>  oraz www.eventim.pl <http://www.eventim.pl/> . Warto pospieszyć się z zakupem
biletów, bo tylko do 20 marca można nabyć je w promocyjnej cenie 45 złotych.

Dla uczestników rekordu tradycyjnie przewidziano bardzo atrakcyjne zniżki. Udział w próbie ustanowienia kolejnego Gitarowego Rekordu Guinnessa, która odbędzie się na wrocławskim Rynku, jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz materiały do nauki “Hey Joe” na
<http://www.heyjoe.plwww.heyjoe.pl.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Festiwal Yorków opanuje Wrocław

Już 6 kwietnia w godz. 14-18 w Arkadach Wrocławskich odbędzie się Festiwal Yorków. To prawdziwe święto dla miłośników i właścicieli...

Close