Kanał Rss
Content
Flamenco w Filharmonii
8 października 2012

„Początki stylu flamenco: muzyki, tańca i śpiewu giną w pomroce dziejów, przypuszcza się bowiem, że powstał on po przetworzeniu muzyki i tańców hinduskich przez Cyganów przybyłych przez kraje arabskie do Europy Zachodniej. Teoretyk tańca Alfonso Claramunt twierdzi, że romskie plemiona zostały wygnane z Indii w 1400 roku przez wojska Tamerlana i powędrowały w różne strony świata, a w Hiszpanii pojawiły się razem z wojskami Saracenów. Jako folklor ludzi ubogich charakteryzował się niewielką ilością instrumentów. Do dziś zresztą rytm – podstawa muzyki, śpiewu i tańca flamenco – oparty jest na klaskaniu zwanym palmas, pstrykaniu palcami (pitos), uderzaniu podeszwami butów o podłoże”. (A. Gardzina-Kubała )

Zapraszamy na dwa żywiołowe wieczory, podczas których usłyszymy ognistą muzykę flamenco graną, śpiewaną i tańczoną przez artystów pochodzących z sewilskich dzielnic Triana i Macarena!

18 i 19.10.2012, czw. i pt., godz. 19:00

Sala koncertowa Filharmonii

FLAMENCO CON ARTE – TRIANA Y MACARENA

Compañía Flamenca LOS PAYOS

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Mecz Brazylia – Japonia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

Już 16 października na Stadionie Miejskim odbędzie się wielkie wydarzenie sportowe. Na wrocławskim stadionie zagrają pięciokrotni mistrzowie świata – Brazylia,...

Close