Kanał Rss
Content
Fabryka Mercedesa
20 czerwca 2017

W Jaworznie wmurowano kamień węgielny pod budowę jednej z największych inwestycji w regionie – na Dolnym Śląsku powstanie fabryka Mercedesa, która docelowo ma zatrudniać 500 osób.

Fabryka, która powstanie w Jaworznie ma być jedna z najnowocześniejszych w Europie i ma zajmować się produkcją silników spalinowych – znajdą one zastosowanie we wszystkich modelach Mercedesa. Przedstawiciele rządu, w tym wicepremier Mateusz Morawiecki również brali udział w uroczystości. – To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, że Polska stała się strategicznym miejscem dla inwestycji takiego koncernu jak Daimler. Właśnie w Jaworze powstanie unikatowy zakład, w którym produkowane będą silniki samochodowe najnowszej generacji – powiedział minister finansów.

– Jesteśmy naprawdę dumni z tej inwestycji. Po latach znakomitej współpracy z Polską i Polakami, przyszedł na czas na jej rozwinięcie właśnie o produkcję. Dziś staje się to faktem za co serdecznie chciałbym podziękować wicepremierowi Morawieckiemu i burmistrzowi Jawora, Emilianowi Berze – powiedział dyrektor generalny Mercedes-Benz Manufacturing Poland dr Andreas Schenkel.

 


SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Czterech kandydatów na przejęcie Śląska

Łącznie cztery oferty kupna miejskich akcji piłkarskiego Śląska Wrocław otrzymała stolica Dolnego Śląska. Mecenas Jacek Masiota potwierdził, że wszystkie oferty...

Close