Kanał Rss
Content
Dźwięki Wrocław Tattoo Konwent
14 kwietnia 2016

Odbywający się 23 i 24 kwietnia Wrocław Tattoo Konwent po raz kolejny wychodzi naprzeciw zróżnicowanym gustom muzycznym swoich uczestników. W tym roku oprócz odgłosu ponad setki maszynek w klubie Pralnia i Zaklętych Rewirach we Wrocławiu usłyszeć będzie można takich artystów jak  Syny, Schizmę, The Fialky, The Dog, Eproma, Pochwalone, Maćka Szymczuka i innych.

Nadchodząca edycja Wrocław Tattoo Konwent po raz kolejny nie zawodzi w kwestii atrakcji muzycznych. Na jednej scenie pojawiać będą się muzycy, których twórczość oscyluje wokół takich gatunków jak: hip-hop, folk, hardcore, punk rock, elektronika i szeroko pojęta alternatywa. Listę wykonawców otwiera Maciek Szymczyk, który wystąpi przed publicznością jako pierwszy. Muzyka, którą tworzy solo jest psychodelicznym połączeniem eksperymentalnej elektroniki z ambientem i muzyką etniczną. Jego klimatyczne i relaksujące utwory przenoszą słuchacza w świat z pogranicza snu i jawy, wprowadzając przy tym w kontemplacyjny nastrój. Ze stanu wyciszenia publiczność wyprowadzi Eprom, ceniony polski dj, który ma na koncie liczne projekty dupstepowe, turnbalistyczne i retro-hiphopowo-satyryczne (jako Sztigar Bonko). Tworząc swoje utwory często wykorzystuje oldschoolowe brzmienie komputerów z lat 80-tych.

Fani punk rocka i hardcoru będą szczególnie rozpieszczani podczas tej edycji Wrocław Tattoo Konwent. Tym razem gościem zza granicy będzie kwartet The Fialky z Czech, grający energetyczną muzykę w klimacie punk77. Ciekawym występem będzie bez wątpienia koncert legendarnej Schizmy, która zajmuje ważne miejsce na polskiej scenie hardcore. Powstała w 1990 roku w Bydgoszczy grupa ma na koncie 7 dużych płyt i mimo to, że przez lata przeszła szereg zmian personalnych, wciąż charakteryzują ją te same bezkompromisowe brzmienia i etyka niezależności. Na ich koncertach nadal zjawiają się tłumy fanów. W przybliżonym klimacie tworzy wrocławski The Dog, formowany przez muzyków wcześniej uczestniczących w takich projektach We are Idols i Ass to Mouth. Zespół przez trzy lata działalności zagrał kilkadziesiąt koncertów i nagrał dwie EP „The Value Of Life Is Negative” oraz „Fountain of Youth”. Latem ukaże się wyczekiwane, pierwsze LP zespołu.

Lubujący się w muzyce eksperymentalnej powinni zobaczyć występ kobiecego projektu Pochwalone, który zaprezentuje swój repertuar łączący elementy współczesne i folkowe. Artystki w tworzeniu muzyki wykorzystują dawne instrumenty ludowe, a teksty ich piosenek mają mocny wydźwięk feministyczny. Festiwalowy line up zamyka charyzmatyczny duet Syny. Swój debiutancki, oryginalny album “Orient” wydali w ubiegłym roku, przy wsparciu niezależnej wytwórni Latarnia. Ich szczera i spontaniczna twórczość zdążyła zaskarbić sobie już przychylność fanów rapu. Od momentu debiutu Syny zagrały kilkadziesiąt koncertów  w Polsce i zagranicą. Wystąpili na takich festiwalach jak: Nowa Muzyka, Unsound, Up To Date czy Boiler Room. W trakcie trwania Wrocław Tattoo Konwent publiczność bawić będzie się także przy muzyce serwowanej przez djów MacBeata, Ronina i Novicky’ego.

Bilety na wydarzenie dostępne są w przedsprzedaży w cenach 35 zł za bilet jednodniowy i 45 zł za karnet dwudniowy. Istnieje również możliwość zakupienia biletu 3-osobowego w cenie 115 zł i wejściówki VIP za 200 zł. Bilety i dodatkowe informacje znaleźć można na http://wroclaw.tattookonwent.pl/ .

Fot. Maciej Sitarz

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Radziecki pomnik w końcu zniknie z centrum Legnicy

Pomnik przyjaźni polsko-radzieckiej po latach protestów zniknie z centrum Legnicy.

Close