Kanał Rss
Content
Dzieci wrócą do zdrowia bardziej kolorowo
6 listopada 2012

Uśmiech dzieci – najmłodszych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu, towarzyszył otwarciu nowej, wyjątkowej świetlicy – Pokoju Życzliwości. Pomysłodawcą tworzenia pokoi do nauki i zabaw w szpitalach jest Stowarzyszenie Pozytywne.com. Otwarta dziś świetlica to drugie tego typu miejsce w Polsce – docelowo ma się znaleźć w każdym powiecie w kraju. Akcję osobiście wsparła Pani Prezydentowa Anna Komorowska.

 

Około dwudziestu najmłodszych pacjentów przebywających na leczeniu na Oddziale Pediatrycznym czekało z niecierpliwością na otwarcie wyremontowanej świetlicy. Do dyspozycji dzieci oddano pokój w pełni przystosowany do nauki i zabawy. Na wyposażeniu znalazły się stoły, krzesła, telewizor z osprzętem do odtwarzania filmów, książki oraz zabawki. Kolorowe wnętrze dopełniają wielkie otwory w ścianach, w których można się wygodnie położyć i przeczytać. Pokój Życzliwości w naszym szpitalu gotowy był na koniec października. Mali pacjenci naszego oddziału już od kilku dni chcieli dostać się do pokoju, do tej kolorowej odskoczni od szpitalnej codzienności – mówi dr n. med. Ewa Kochańska, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

Istnieje w Polsce kilka projektów, które pomagać mają najmłodszym pacjentom wracać do zdrowia w najlepszych warunkach – np. tzw. Telefon do Mamy na oddziałach dla najmłodszych. Idea Pokoi Życzliwości jest jednak rozszerzona – Dajemy możliwość dzieciom, by pomimo trudności zdrowotnych, mogły swobodnie się uczyć, a w wolnych chwilach także bawić. W takich chwilach powinno się najmniej myśleć o tym, że jest się daleko od rodziców i przyjaciół ze szkoły. Chcemy, by w szpitalach było weselej i bardziej kolorowo – podkreśla ideę Waldemar Sokołowski, Prezes Rzetelnej Firmy, głównego sponsora Pokoju Życzliwości przy Kamieńskiego. Patronem programu Rzetelna Firma jest Krajowy Rejestr Długów – sponsor innego pokoju w szpitalu na wrocławskim Brochowie.

 

Głównym pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Pozytywne.com. Wolontariusze tej organizacji poszukują wsparcia dla całego projektu, który zakłada docelowo powstanie prawie 400 Pokoi Życzliwości w szpitalach w całej Polsce. Wierzymy, że się uda. Przedsiębiorcy i zwykli ludzie chcą pomagać, o czym dobitnie przekonaliśmy się zapraszając różne podmioty do naszej akcji – mówi Tomasz Żołyniak, Prezes Stowarzyszenia Pozytywne.com. Dziś otworzyliśmy drugi pokój, a już teraz rozmawiamy z kilkunastoma innymi oddziałami w całej Polsce. Rozpoczynamy także zbiórkę środków na kolejne świetlice – podsumowuje Tomasz Żołyniak. Sympatię dla projektu wyraziła Anna Komorowska, żona Prezydenta Polski.

Jednym z celów prowadzenia biznesu powinna być odpowiedzialność społeczna, takimi akcjami próbujemy obudzić ją u innych – dodaje Waldemar Sokołowski. Rzetelna Firma pomaga Stowarzyszeniu zbierać pieniądze na kolejny pokój na stronie internetowej www.pokojezyczliwosci.pl. Remont jednego pokoju kosztuje ok. 20 000 zł. Warto wesprzeć tę akcję, bo po reakcjach dzieci z wrocławskiego szpitala widać, że takie miejsca są najmłodszym po prostu potrzebne.

 

 

Stowarzyszenie Pozytywne.com

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 2 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Koncert kameralny Orkiestry Leopoldinum z Soyoung Yoon – 17 listopada

  KONKURS Koncert Orkiestry Kameralnej Leopoldinum z Soyoung Yoon 17 listopada, godz. 18:00 Do wygrania podwójna wejściówka sala Filharmonii Wrocławskiej...

Close