Kanał Rss
Content
Dworzec na sprzedaż
25 lipca 2017

Kolejna część sąsiadującego z Dworcem Głównym, wpisanego do rejestru zabytków, dworca Kolei Górnośląskiej zostaje w końcu wystawiony na sprzedaż za 4,2 mln zł. Budynek składa się z dwóch skrzydeł, należących do Polskich Kolei Państwowych, zaś część środkowa należy do spadkobierców prywatnego inwestora, który nabył prawa do części nieruchomości w 2001 r.

Skrzydło wschodnie zajmuje noclegownia dla bezdomnych mężczyzn, prowadzona przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, zaś skrzydło zachodnie spłonęło 14 czerwca i pozostaje nieużytkowane, z powodu braku chętnego na kupno tej części obiektu. Teraz kupca poszukuje także część dworca należąca do spadkobierców prywatnego inwestora. Obiekt powinien być przeznaczany pod infrastrukturę kolejową, jednak plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza także tzw. działalność centrotwórczą.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Irańskie opowieści spotkanie z Aleksandrą Lisewską

Iran, kraj surowej dyktatury religijnej przez wiele lat obłożony sankcjami gospodarczymi, jeszcze do niedawna był trudno dostępnym celem podróży. Częściowe...

Close