Kanał Rss
Content
Dutkiewicz przeciw tresurze
5 stycznia 2016

Wrocławski prezydent, Rafał Dutkiewicz, wypowiedział się dzisiaj przeciwko tresurze zwierząt w cyrkach, zapowiadając, że dolnośląska stolica nie będzie dzierżawiła tego typu instytucjom rozrywkowym swoich gruntów.

Jest to efekt petycji, która została zaadresowana do Dutkiewicza przez jednego z doktorów weterynarii, a podpisało się pod nim wiele postaci lokalnego życia akademickiego oraz świata polityki. W petycji do prezydenta napisano między innymi:

„Proszę, aby władze Miasta Wrocławia zaniechały wynajmowały terenów gminnych cyrkom wykorzystującym w ramach organizowanych przez siebie pokazów zwierzęta (…). Zwierzęta w cyrkach przebywają o w obcym dla nich środowisku, oderwane są od stada i pozbawione możliwości nawiązywania właściwych dla nich relacji z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Przez całe życie przetrzymywane są w stalowych klatkach lub na niewielkich wybiegach, które opuszczają tylko na czas występów.”

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wrocławski alfabet 2015

Koniec roku to czas podsumowań i rozliczeń. We Wrocławiu w ciągu ostatnich 365 dni, wydarzyło się bardzo dużo. Jaki był...

Close