Kanał Rss
Content
Dolnośląski meteoryt
2 listopada 2015

Jeden z uczniów jaworskiej podstawówki dokonał niesamowitego odkrycia. Otóż udało mu się odnaleźć… meteoryt, który spadł w jaworskim parku.

Najprawdopodobniej, bo nie jest to rzecz łatwa do ustalenia, natomiast z dużą dozą prawdopodobieństwa można uznać, że na terenie dolnośląskiego Jawora spadł meteoryt. Świat nauki jest zgodny co do tego, że nie jest łatwo rozpoznać, czy znaleziony kamień rzeczywiście jest meteorytem, choć z drugiej strony prawdopodobnym jest, że tak jest – ma wskazywać na to m.in. fakt jego wyraźnego odróżnienia od skał występujących w tym regionie. Tak twierdzą jedni – inni uważają, że trzeba to włożyć między bajki, ponieważ meteoryt musiał całkowicie spłonąć dużo wcześniej i nie było szans, by odnaleźć jego szczątki na ziemi. Cóż – w każdym razie młody jaworzanin ma prawo czuć się dumnym ze znaleziska.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Komunikacją na cmentarze

Jako że w ten weekend można spodziewać się szczególnej intensyfikacji ruchu drogowego w okolicach wrocławskich cmentarzy, zostaną zorganizowane stosowne ułatwienia....

Close