Kanał Rss
Content
Dni Promocji Zdrowia we Wrocławiu
27 września 2012

W Wrocławiu odbywa się VI edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, tym razem pod hasłem „więcej zdrowia, więcej życia”. Od sobotę i w niedzielę (29.09-30.09) w Ogrodzie Botanicznym zaplanowano ciekawe imprezy takie jak m.in. bezpłatne porady lekarzy specjalistów (stomatologów, kardiologów, psychiatrów), psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków, fizjoterapeutów, badania poziomu cukru i cholesterolu we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego oraz naukę samobadania piersi. Dla dzieci przygotowano zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dotyczące zdrowia jamy ustnej i zapobiegania próchnicy zębów. Ma to pomóc upowszechniać dbanie o higienę jamy ustnej. Ponadto będzie można spróbować świeżych owoców i warzyw na przygotowanej w tym celu degustacji. Poza tym w przerwach pomiędzy konsultacjami na poszczególnych stanowiskach przygotowano gry i zabawy sportowo-rekreacyjne oraz naukę chodzenia z kijkami czyli popularny „Nordicwalking”.

Organizowany będzie też peleton rowerowy pod nazwą „Rowerem przez Wrocław”. Zbiórka dla chętnych o godz.12.00 przy ul. Waligórskiego (Park Południowy). Czas przejazdu to ok. 1 godzina.

Imprezy będą odbywać się w godz. 12.00-16.00 (sobota) i od 14.00-18.00 (niedziela). W tych godzinach wstęp do Ogrodu będzie bezpłatny.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Kolej linowa przy Politechnice Wrocławskiej

Został rozstrzygnięty trzeci już przetarg na budowę kolejki gondolowej organizowany przez Politechnikę Wrocławską. Zgłosiła się firma, która taką kolejkę może...

Close