Kanał Rss
Content
Długo oczekiwane inwestycje!
6 sierpnia 2019

Jest podpisana kolejna umowa na bardzo długo wyczekiwaną inwestycję budowy tramwaju na Nowy Dwór. Tym razem zakontraktowano budowę blisko 160-metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Jest to stanowczo najtrudniejszy element dla inżynierów w całej inwestycji. Łącznie zostały podpisane już 4 umowy na realizację budowy trasy autobusowo-tramwajowej w tym miejscu. Na początku lipca zakontraktowano prace od pl. Orląt Lwowskich do ulicy Smoleckiej. Ten fragment ma powstawać dwa lata, a pracę będą kosztować około 60 mln zł. 

  „Będą to kompleksowe prace. Najpierw przebudowa wszystkich sieci podziemnych, budowa torowiska, wyprowadzenie tramwaju z pl. Orląt Lwowskich i przebudowa układu drogowego, chodniki, trasy rowerowe, nasadzenia zieleni” – mówi Wojciech Kaim z Wrocławskich Inwestycji. Istotne jest również to, że 19 lipca została podpisana umowa na drugi etap prac, który odbywał się będzie prac na odcinku od wiaduktu nad ulicą Smolecką do wiaduktu nad szlakiem PKP wraz z infrastrukturą na wiaduktach oraz fragmentem ulicy Wagonowej. W między czasie sformalizowano też mniejsze zadanie z Elektrotimem. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk odniósł się do całej sytuacji na swoim profilu na Facebooku dodając następujący wpis: „Wakacje to niezwykle pracowity czas dla inżynierów i budowlańców. I z pewnością pracy dla nich we Wrocławiu nie zabraknie. Podpisaliśmy umowę na kolejne prace w ramach budowy TAT, czyli trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór w ciągu ulicy Robotniczej. Tym razem zakontraktowaliśmy budowę blisko 160 metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi. W ramach tej inwestycji powstanie także tunel pod TAT, który ułatwi przejście pieszym i przejazd rowerzystom. Koszt podpisanego właśnie kontraktu to blisko 40 milionów złotych. Komunikacja miejska to jeden z moich priorytetów – kupujemy nowe tramwaje i autobusy, budujemy nowe linie. A przed nami kolejne inwestycje.”  

Dużą radość przyniesie również kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, który ma być gotowy za ok. dwa lata. Jest to fragment nowej trasy na południu miasta, który skomunikuje ul. Grota- Roweckiego z rondem w Żernikach na drodze 395 oraz ul. Buforową.  Budowę nowego 2,5 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej prowadzić będzie firma BUDIMEX. Koszt inwestycji to około 31 mln zł. „Umowa, którą podpisaliśmy z wykonawcą została zawarta w trybie zaprojektuj i wybuduj.  Oprócz nowej drogi powstaną tam także chodniki, ścieżki rowerowe, ekrany akustyczne i oczywiście pasy zieleni – mówił podczas konferencji prasowej Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. 

Janusz Pień

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Manifestacja przeciwko przemocy

Kilkaset osób zebrało się 27.07.2019 roku na wrocławskim rynku, aby zaprotestować przeciwko przemocy. To odpowiedź na ostatnie nieprzyjemne wydarzenia z ubiegłego tygodnia w Białegostoku. „Mówimy zdecydowane...

Close