Kanał Rss
Content
Catering po wrocławsku
18 sierpnia 2012

Tempo życia, jakie towarzyszy większej części osób, sprawia, że na wiele czynności brakuje czasu. Jadamy tu i tam, niezbyt regularnie, coraz mniej spożywamy zdrowych posiłków, żywiąc się w barach szybkiej obsługi, gdzie zjadamy mnóstwo bezwartościowych potraw. Ludzie wciąż coś kupują, nie mają czasu zrobić sobie sami dobrego posiłku, a jeżeli chodzi o imprezy różnego typu, to sytuacja wypada nadzwyczajnie źle. Zapraszamy gości, którym chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu lub nie potrafimy gotować, nie powinniśmy ryzykować. W takim wypadku najlepiej jest wynająć specjalistów.
Catering to coraz bardziej popularna usługa, którą świadczą zarówno restauracje, jak i firmy zajmujące się dostarczaniem posiłków we wskazane miejsce. Bardzo często z ich usług korzystają osoby, które wyprawiają wesela oraz inne przyjęcia. Nie muszą zatrudniać kucharek, gotujących w trakcie przyjęcia, a i tak mogą mieć pewność, że jedzenie nie tylko będzie smaczne, sprawnie podane na czas, ale również świeże. Także menu jest bardzo zróżnicowane. Mamy do dyspozycji wiele kuchni – zarówno polską, jak i włoską, francuską oraz bardziej egzotyczne (np. chińską).
Jeśli jesteśmy wegetarianami, z pewnością również znajdziemy coś dla siebie. Może to być sałatka ze świeżych warzyw. Jeśli mamy ochotę na deser, także możemy na niego liczyć.
Nie ukrywamy, że najważniejsza jest cena, ale ona musi iść w parze z jakością. Nie chcesz przecież jeść czegoś, co nie przechodzi przez gardło? Teraz warto postawić sobie pytanie, jakiego typu imprezę organizujesz oraz czy firma cateringowa ma uelastycznioną ofertę? Wrocławski catering posiada w tym zakresie duże doświadczenie.
Coraz więcej zakładów pracy rezygnuje już ze stołówek właśnie na rzecz cateringu. Usługa ta cieszy się również bardzo dużą popularnością pośród firm organizujących przyjęcia i bankiety zarówno biznesowe, jak i imprezy integracyjne dla swoich pracowników. Firmy, zamawiając posiłki dla większej ilości osób, mogą w tym wypadku liczyć na znaczne rabaty.
Również klienci indywidualni mogą skorzystać z cateringu i zamówić przez telefon to, na co mają w danej chwili ochotę. Cieplutki posiłek zostanie przez pracownika przywieziony prosto do domu. Jest to bardzo dobry sposób na regularne posiłki przy bardzo szybkim tempie życia.
Catering we Wrocławiu świadczy również usługi dla firm, które serwują posiłki swoim pracownikom w przerwie obiadowej. Na przykład fizyczna praca na budowie nie należy do najprzyjemniejszych form zatrudnienia. Aby móc efektywnie pracować, trzeba mieć mnóstwo energii, która jest tak potrzebna w pracy. Energię w dużej mierze pozyskuje się ze snu, relaksu i odpoczynku, ale także przez spożywanie pełnowartościowych i bogatych w składniki odżywcze posiłków w ciągu dnia.
Zdrowe odżywanie się to jedzenie minimum pięć razy dziennie co dwie bądź trzy godziny. Pracujący robotnicy na budowie w szczególności potrzebują energetycznych posiłków, które będą odzwierciedlać się w jakości ich pracy. Istnieją firmy, które oferują tego rodzaju posiłki.
Produkty dobierane są w taki sposób, że nie tylko dostarczają niezbędnych witamin, lecz także dodają dużej ilości energii na cały dzień pracy. To tak zwane posiłki regeneracyjne, między innymi, dla pracowników wykonujących pracę na otwartej przestrzeni w okresie zimowym, pod ziemią, w pomieszczeniach bardzo chłodnych lub gorących etc.
Posiłki regeneracyjne wykonane są zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów:

• węglowodany (około 50 – 55%),
• tłuszcze (około 30 – 35%),
• białka (około 15 %)

oraz posiadają wartość kaloryczną około 1000 kcal.
Te dania są nie tylko zdrowe, ale także bardzo smaczne. Dostarczane są w specjalnych pojemnikach, które zabezpieczają je przed szybką utratą ciepła. Zdumiewające jest to, że nie są one wcale drogie. Czas dostawy także jest krótki, więc pracownicy mają czas, aby spokojnie odpocząć podczas przerwy.
Mając na uwadze szeroko rozumiane dobro dzieci, firmy cateringowe we Wrocławiu proponują dostarczanie posiłków obiadowych dla szkół, przedszkoli, żłobków… Wrocławski catering gwarantuje smaczne, urozmaicone, domowe dania, o odpowiedniej dla wieku dziecka kaloryczności, wzbogacone pełnym witamin dodatkiem owocowym. Zapobieganie monotonii posiłków i stosowanie szerokiego „wachlarza produktów” daje pewność dostarczenia dziecku niezbędnych składników mineralnych, budulcowych, energetycznych oraz witamin, co nie jest bez znaczenia w wieku rozwojowym dziecka. Większość firm oferuje również dania dla dzieci alergicznych oraz dania stosowane w dietach leczniczych, a nawet konsultacje z rodzicami dzieci i wprowadzanie modyfikacji jadłospisów zgodnie z ich życzeniami. Koszt pełnego posiłku wynosi od 8 do 12 zł. brutto. Zamówienia można złożyć również drogą meilową.
A w zamian większość firm cateringowych oczekuje otrzymać jedyne w swoim rodzaju podziękowanie – uśmiech zadowolenia. I oczywiście trochę naszych pieniążków, ale nie za dużo…

Natalia Synjuk

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 1 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wydrukuj sobie parabellum

Ze dwa dni temu media obiegła sensacyjna wiadomość – ktoś sobie „wydrukował” broń palną. Chodziło, oczywiście, o metodą druku 3D,...

Close