Kanał Rss
Content
Cały świat pod Twoim dachem
16 kwietnia 2013

Interesują Cię kultury i zwyczaje panujące w innych krajach? Chciałbyś poprawić swoje umiejętności językowe nie wydając przy tym ani złotówki? Nawiązać znajomości na całe życie? Nic prostszego! Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać ani wydawać majątku na drogie kursy, aby poznać języki i kulturę ludzi z różnych regionów świata. Dołącz do programu Hosting Familyvi zrealizuj swoje marzenia już dziś!

Hosting Family to inicjatywa międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Dzięki praktykantom   pochodzącym z różnych stron świata osoby goszczące będą miały możliwość lepiej poznać ich zwyczaje czy kulturę, jedynie za sprawą przyjęcia pod swój dach. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie młodym ludziom, niesamowitych doświadczeń związanych z pobytem w Polsce i zachęcanie społeczeństwa do poznawania nowych kultur.

Podczas swojego pobytu praktykanci prowadzą zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach oraz  organizacjach rządowych i pozarządowych. Nauka języka angielskiego w praktyce cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców i pracowników wspomnianych placówek. Warto dodać, że praktykanci nie tylko pomagają rozwijać umiejętności językowe, ale również wpływają na wrażliwość kulturową społeczeństwa, zapoznając z obyczajami panującymi w ich ojczystych krajach.

Ich obecność spotyka się z dużym zadowoleniem społeczeństwa na Dolnym Śląsku. „Nie przypuszczałem, że te 4 tygodnie spędzone z nieznaną mi osobą mogą mieć tak pozytywny wpływ na moje życie, nie  tylko przygotowałem się lepiej do matury, ale w końcu moja kuchnia nabrała smaku!” – mówi Paweł, który przez 4 tygodnie gościł u siebie Amita z Indii.

Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się na stronie internetowej, a następnie przyjąć praktykanta pod swój dach na okres czasu, zależny od preferencji. Do rodzin są dobierane osoby najbardziej zbliżone do ich oczekiwań. Więcej informacji znajduje się na stronie Hosting Family hostingfamily.pl, gdzie można zaaplikować, aby wziąć udział w programie.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Oddanych głosów: 2 , Średnia: 5.00 na 5.00)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Przyjdź i skorzystaj z bezpłatnej porady lekarza specjalisty!

Jeśli Twoje dziecko ukończyło 5 rok życia oraz regularnie moczy się w nocy – nie zwlekaj, nie ignoruj problemu! Przyjdź...

Close