Kanał Rss
Content
Budżet obywatelski
15 września 2017

Od 15 września do 2 października trwa głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania na poszczególne projekty jest 25 mln zł. Mieszkańcy będą mogli wybrać maksymalnie 4 spośród 372 pomysłów.


– Od lat jednym z największych atutów naszego miasta są jego mieszkańcy. Aktywni, zaangażowani, kreatywni. To z myślą o nich uruchomiliśmy Wrocławski Budżet Obywatelski – narzędzie, dzięki któremu mogą zmieniać swoją najbliższa okolicę czy osiedle – a przede wszystkim Wrocław – mówi prezydent miasta Rafał Dutkiewicz dla portalu wroclaw.pl.
Z ogólnej puli pieniędzy 21 mln zł zostanie przeznaczona na 14 rejonów, na które podzielone zostało miasto. W ten sposób każdy z nich otrzyma po 1,5 mln zł. Pozostała część funduszy, czyli 4 mln zł przypadnie w udziale projektom ogólnomiejskim.
Warto przypomnieć, że swój głos można oddać na maksymalnie 2 projekty ogólnomiejskie, jeden projekt duży (jego koszt zamyka się do 750 tys. zł) oraz jeden mały (do 25 tys. zł). Głosować można zarówno tradycyjnie, jak i elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Luz, który daje siłę

Zapraszamy na spotkanie z Panią Tatianą Mindewicz-Puacz, która już niedługo, na łamach naszej Gazety Słowo opowie nam, jak szkodliwy dla...

Close