Kanał Rss
Content
Bilety na festiwal Mandala – rozdane!
3 kwietnia 2012

 

 

KONKURS

Mandala
Performance Festival

11 i 16 kwietnia

Dali Sopocki

Do
wygrania

Bilety
o wartości

50 zł

Centrum

Sztuki

Impart

Aby wygrać, napisz na mail adam.witczak@slowowroclawian.pl

Zgłoszenia
do 10.04.2012

Zwycięzcami
zostali: Tomasz Myszko i Paula Konowałek

 

*

 

Dwie darmowe wejściówki na dwa wydarzenia organizowane w ramach Mandala Performance Festival, który od 11 do 16 kwietnia odbywać się będzie w Centrum Sztuki Impart – zostały rozdane. Zdobywcami zostali Tomasz Myszko i Paula Konowałek.

Spektakl “Dali” w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca: przedstawienie odbyło się się 11 kwietnia o godzinie 19:00 w sali teatralnej C.S. Impart.

Inspiracją dla Sopockiego Teatru Tańca stała się twórczość hiszpańskiego malarza surrealisty Salvadora Dali, oraz jego osobiste wyznania i spostrzeżenia, które zawarł w „Dzienniku geniusza”. W malarstwie założeniem surrealizmu było “wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej”. Artyści STT wykreowali więc interdyscyplinarne  widowisko, pełne „wypalonych słońcem” kolorów, zaskakujących kształtów i symboli odnoszących się do twórczości słynnego Katalończyka, ale wypływających z indywidualnego doświadczenia tancerzy. Upalna atmosfera, rozpływające się zegary, przynoszący ulgę chłód morskiej wody  i cienie stały się punktem wyjścia w poszukiwaniach choreograficznych zespołu.

Ważnymi  motywami w przedstawieniu są muza i żona Dalego – Gala,  a także dualizm jako sposób oglądu rzeczywistości.

 

Spektakle “Jezioro Łabędzie” i “Afterparty” będą grane 15 kwietnia od godziny 19:00 w sali teatralnej C.S. Impart.

“Jezioro Łabędzie” to najnowszy spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

“Afterparty” to przedstawienie wykonywane przez polsko-szwajcarski zespół Pink Mama Theatre, który powstał w 2011 roku w Bernie.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Palikot rozbija koalicję?

Janusz Palikot twierdzi, że jego partia prowadziła poważne, zaawansowane rozmowy z czterema posłami Platformy Obywatelskiej na temat ich ewentualnego przejścia...

Close