Kanał Rss
Content
Bezpłatne porady w zakresie leczenia bólu
18 czerwca 2015

Koalicja Wygrajmy z Bólem i Fundacja Wygrajmy Zdrowie serdecznie zaprasza pacjentów onkologicznych zmagających się z bólem nowotworowym na konsultacje, które odbędą się 4 lipca (sobota) 2015 r. w godz. 9.00-13.00 w Poradni leczenia Bólu przy ul. Skłodowskiej 66 we Wrocławiu (poziom zerowy budynku Kliniki Chirurgii).  Tego dnia można bezpłatnie uzyskać poradę specjalistyczną w zakresie leczenia bólu.

 

Zapisy na konsultację pod nr telefonu: 572 848 055
Akcja „Soboty wolne od bólu” jest integralną częścią kampanii „Rak wolny od bólu”, która ma na celu walkę z powszechnie funkcjonującymi stereotypami: „Rak musi boleć”, „Trzeba się przyzwyczaić do bólu”, „Leki opioidowe to narkotyki”. W inicjatywę zaangażował się prof. Jerzy Stuhr – społeczny ambasador kampanii. Pragnie on podzielić się swoim doświadczeniem w walce z chorobą nowotworową, promując ideę praw pacjenta do życia bez bólu, niezależnie od etapu choroby. Planowane działania w ramach kampanii mają zasięg ogólnopolski i potrwają do września 2015. Przeprowadzono już bezpłatne konsultacje w Warszawie, Częstochowie, Krakowie. Obecnie można zasięgnąć porady w Poznaniu. Konsultacje odbędą się w Gdańsku (czerwiec), Wrocławiu (lipiec), Opolu i Gliwicach (wrzesień). W ramach kampanii “Rak wolny od bólu” w Polskim Radiu Gdańsk był emitowany spot kampanii i rozdano książki prof. Stuhra.

„Należy zdecydowanie podkreślić, że brak odpowiedniego leczenia przeciwbólowego, narusza ludzką godność i może być interpretowane jako poniżające traktowanie w rozumieniu art. 3 Konwencji o ochronie prawa człowieka i podstawowych wolności z 1950 roku” – zauważa dr hab. n. prawn. Dorota Karkowska, ekspert praw pacjenta.

Kampania uzyskała poparcie szeregu organizacji. Patronatu Honorowego udzieliła Komisja Zdrowia. Partnerem projektu jest: Stowarzyszenie Wspierania Onkologii „Unicorn” i Fundacja Eksperci dla Zdrowia. Patronat Merytoryczny objęło Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej, Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na stronę Internetową: www.rakwolnyodbolu.pl

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Remont na A4. Będą korki na trasie Wrocław-Opole

Ponad 3 miesiące będzie trwał remont na odcinku autostrady A4 z Wrocławia do Opola. Prace drogowe rozpoczęły się dzisiaj rano....

Close