Kanał Rss
Content
Bezpłatna A4? To coraz bardziej realne
26 czerwca 2015

Autostrada A4 pod Wrocławiem bezpłatna w czasie korków? To coraz bardziej realny plan. Okazało się, że zmiana ustawy jest możliwa i to w ekspresowym tempie. Co prawda znacznie szybciej i łatwiej wprowadzić zmiany dla kierowców na autostradzie A1 prowadzącej nad morze, ale okazuje się, że tym razem również ci jeżdżący drogą A4 nie będą pokrzywdzeni jak przed rokiem.Premier Ewa Kopacz zadeklarowała (25.06) zwolnienie kierowców z opłat na autostradzie A1 prowadzącej nad morze już w ten weekend. Dopytywana o A4 obiecała, że to samo będzie możliwe w wakacje i na “naszej”, dolnośląskiej autostradzie właśnie po wejściu w życie poprawki. 

Po trzecim czytaniu projektu zmian ustawy o autostradach w sejmie, posłowie go przegłosowali. Projekt odnosi się do zmian, które nawiązują do sytuacji, kiedy na autostradach państwowych będzie można zwolnić kierowców z opłat w razie tzw. sytuacji kryzysowych. Teraz poprawka trafi do senatu. Jednocześnie  powstać ma również rozporządzenie ministra, które określi w jakich sytuacjach można podnosić szlabany.

Zapisy projektu zmian w ustawie nie są zbyt szczegółowe, ale stwierdzają, że odstąpienie od poboru opłat może nastąpić w przypadku zwiększenia natężenia ruchu drogowego, zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub wystąpienia zdarzenia zmniejszającego stopień bezpieczeństwa. Wzmianka o nagłych zdarzeniach każe również przewidywać, że decyzja o podniesieniu szlabanów będzie mogła zostać podjęta tuż po groźnym wypadku, a nie np. z dziennym wyprzedzeniem. Prace są ekspresowe i takie ma być też wdrożenie ustawy: gdy senat nie będzie miał uwag, zmieniona ustawa niebawem wejdzie w życie z momentem podpisania.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Marszałek otrzymał budżetowe absolutorium

Marszałek i zarząd województwa dolnośląskiego otrzymali absolutorium od sejmiku za wykonanie budżetu w 2014 r. Na inwestycje majątkowe w regionie...

Close