Kanał Rss
Content
Barszcz Sosnowskiego we Wrocławiu! Gdzie znajdują się skupiska tej niebezpiecznej rośliny?
1 lipca 2015

Skupiska bardzo groźnego dla zdrowia barszczu Sosnowskiego znajdują się we Wrocławiu. Strażnicy miejscy apelują, by jak najszybciej zgłaszać im przypadki występowania tej rośliny. Może ona spowodować oparzenia III stopnia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. W Polsce jest już co najmniej jedna śmiertelna ofiara.

Poparzonych osób może być sporo, podobnie jak skupisk tej niebezpiecznej rośliny. Strażnicy miejscy apelują, by zgłaszać im wszystkie przypadki występowania Barszczu Sosnowskiego. Zawiera on toksyczne substancje, które są niezwykle groźne dla życia i mogą spowodować dotkliwe poparzenia II a nawet III stopnia. Objawy nie występują od razu po zetknięciu, a dopiero po kilkudziesięciu minutach. Roślina ta przywędrowała do Europy Środkowej i Wschodniej z Kaukazu jako pastewna. Z racji tego, że jest samosiewna, niesamowicie trudno jej się pozbyć. Jej uprawa jest w Polsce prawnie zakazana.

Dotychczas skupiska tej rośliny we Wrocławiu zlokalizowano: przy ulicy Strachocińskiej na Wojnowie (ostatni przystanek autobusu 115 oraz za sklepem Biedronka), przy ul. Życzliwej na Krzykach i ul. Monte Cassino na Biskupinie. Może ich być jednak znacznie więcej. Straż Miejska apeluje o zgłaszanie takich przypadków (osobiście lub telefonicznie – 986).

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Ten spot robi furorę. Nagrali go klerycy z Wrocławia

Studenci seminarium duchownego we Wrocławiu nagrali dwuminutowy spot, na którym opowiadają o tym, dlaczego zdecydowali się postawić na kapłaństwo. Każdy...

Close