Kanał Rss
Content
Badanie alkoholu na Uniwersytecie Medycznym – zaskakujące wyniki
27 września 2012

Afery z zatrutym alkoholem ciąg dalszy. Wrocławianie od trzech dni mogli przynosić do zbadania swoje wysokoprocentowe zakupy. Wyniki badań są wstrząsające – na kilkadziesiąt przebadanych butelek aż 30 zawierało izopropanol, a w 3 wykryto metanol. Do darmowego badania alkoholu miało być przydzielonych trzech pracowników Zakładu Medycyny Sądowych ale już niedługo musieli oni prosić o pomoc studentów. Zanieczyszczony alkohol kupowany był głównie w Kotlinie Kłodzkiej, Kudowie, w przygranicznych sklepach (granica z Czechami) lub na Dworcu Świebodzkim. Spożycie alkoholu z izopropanolem może prowadzić do głębokiego snu, porównywalnego z narkotycznym. Jest on stosowany m. in. w produkcji środków do mycia szyb, lub do czyszczenia układów optycznych.

Alkohol do zbadania można przynosić jeszcze do jutra (28.09), z przeprowadzonych badań zostanie sporządzony raport, który ma trafić do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Dni Promocji Zdrowia we Wrocławiu

W Wrocławiu odbywa się VI edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, tym razem pod hasłem „więcej zdrowia, więcej życia”. Od sobotę...

Close