Kanał Rss
Content
Aleja Wielkiej Wysypy już w 2020 r.
21 marca 2016

3,8 kilometrowy odcinek drogi łączącej Wielką Wyspę z ulicą Krakowską, to spełnienie marzeń okolicznych mieszkańców. W ramach inwestycji powstaną także dwa mosty: na Odrze i Oławie, skrzyżowania, wiadukty oraz ścieżki rowerowe i chodniki wzdłuż całej trasy.

Mieszkający na Sępolnie czy Biskupinie do tej pory mogli pomarzyć o szybkim przedostaniu się samochodem w okolice ulice Krakowskiej. W tej chwili by przedostać się do centrum trzeba „przebijać” się przez Plac Grunwaldzki. Budowa Alei Wielkiej Wysypy znacznie skróci czas podróży do centrum miasta, bo według wyliczeń przejazd z ulicy Krakowskiej do Stadionu Olimpijskiego może potrwać około pięciu minut.

Aleja Wielkiej Wysypy rozpocznie się od wiaduktu łączącego aleję Armii Krajowej z Krakowską, następnie dwoma mostami przedostajemy się na Biskupin, gdzie będą skrzyżowania z ulicą Olszewskiego i Dembowskiego i Mickiewicza na Sępolnie. Oczywiście w okolicach skrzyżowań powstaną dodatkowe pasy do skrętów. W ramach inwestycji powstaną dwa mosty oraz trzy wiadukty oraz kładka dla pieszych.

Rozpoczynając od ulicy Mickiewicza, to całe skrzyżowanie zostanie przebudowane, dodana zostanie sygnalizacja świetlna, a same ulice poszerzone. Trasa alei będzie biegła wzdłuż ulicy 9 maja, a sama ulicy stanie się ślepą uliczka. Kolejnym punktem na trasie planowej drogi będzie skrzyżowanie z ulicą Dembowskiego, gdzie także znajdzie się sygnalizacja świetlna, a stare skrzyżowanie z ulicą 9 maja przestanie istnieć. Od ulicy Dembowskiego do ulicy Olszewskiego trasa będzie miała dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Gdy już dojedziemy do ulicy Olszewskiego, to czeka nas kolejne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Przystanek tramwajowe znajdą się bliżej skrzyżowaniu ze względu na likwidacje wjazdu na parkingu pomiędzy Olszewskiego a Kazimierską. Ostatnim punktem trasy będzie połączanie z Aleją Armii Krajowej i ulicą Krakowską. Sam wiadukt zostanie rozbudowany o nową nitkę i przejścia dla pieszych, a sam zjazd w ulicę Krakowską zyska sygnalizację świetlną. Cała inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2020 roku, z tego powodu można się spodziewać, że prace na niektórych odcinkach trasy mogą rozpocząć się lada dzień.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
„Trójkąt” czy zmienia się na lepsze?

Za czasów PRL-u część Przedmieścia Oławskiego dorobiła się czarnej legendy. Trójkąt wydzielony z ulic Puławskiego, Traugutta i Kościuszki po wojnie...

Close