Kanał Rss
Content
Zwłoki na Stabłowicach
11 grudnia 2017

9 grudnia mieszkaniec Stabłowic zauważył zwłoki starszego mężczyzny leżące na podwórku jednego z domów przy ul. Piotrkowskiej. Na miejsce przyjechała policja, która w domu odkryła kolejne ciało - tym razem kobiety. 

Czytaj więcej!
Spotkanie autorskie z Andrzejem Maleszką
5 grudnia 2017

„Magiczne drzewo”, jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich serii książek dla dzieci, wzbogaciła się o kolejny tom. Mikołajkowe spotkanie z autorem cyklu Andrzejem Maleszką, organizowane w związku z premierą „Magicznego drzewa. Tom 9. Berło” (Znak), odbędzie się już 6 grudnia w salonie Empik Renoma we Wrocławiu. Wydarzenie będzie dla młodych czytelników okazją do fantastycznej podróży przez świat postaci i przygód z książek Maleszki.

Czytaj więcej!
Zygmunt Miłoszewski
27 listopada 2017

Seria o prokuratorze Szackim uczyniła Zygmunta Miłoszewskiego najsłynniejszym polskim autorem kryminałów. Tym razem Miłoszewski zaskakuje swoich wiernych fanów. Jego nowa powieść to nietypowa komedia ironiczno-romantyczna. Spotkanie z okazji premiery „Jak zawsze” (W.A.B.) odbędzie się 29 listopada w salonie Empik Renoma we Wrocławiu.

Czytaj więcej!
ZUS ostrzega!!!
27 listopada 2017

Oszust dzwoni po domach i podszywa się pod ZUS proponując spotkanie w sprawie dziedziczenia. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

Czytaj więcej!
Czytaj PL
23 listopada 2017

Już od 2 listopada we Wrocławiu pojawiło się ponad 600 darmowych wypożyczalni e-booków. Wrocław wraz z 31 innymi miastami w Polsce i zagranicą to kluczowe miejsca rozgrywania się Czytaj PL – jednej z  największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedynej takiej w Polsce. Akcja swoim zasięgiem wielokrotnie przebije poprzednie edycje i po raz pierwszy na taką skalę wykroczy poza granice kraju. Do wypożyczenia dostępne będą same bestsellery m.in. „Sekretne życie drzew” oraz „Shantaram”.

Czytaj więcej!
Wystawa sztuki „24H BRL/WRO”
23 listopada 2017

Potrwa jedynie 24 godziny i będzie prezentować szesnaścioro artystów skupionych głównie wokół Wrocławia i Berlina. Wystawa została zorganizowana przez Krupa Gallery, nową inicjatywę w świecie sztuki, która na przełomie 2018 i 2019 roku otworzyć swoją przestrzeń w lokalu przy wrocławskim Runku. Za koncept wydarzenia odpowiada Paulina Olszewska – kuratorka związana z Berlinem. Prace artystów będzie można oglądać tylko w sobotę 25 i niedzielę – 26 października w prywatnym mieszkaniu przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Wernisaż został zaplanowany na sobotę o godzinie 18.00.

Czytaj więcej!
Nowoczesny blok operacyjny
23 listopada 2017

W Wojskowym Szpitalu Klinicznym otwarto nowoczesny Zintegrowany Blok Operacyjny (ZBO). Składa się na niego 11 sal oraz wyposażenie, umożliwiające opiekę nad pacjentami na najwyższym poziomie medycznym. Koszty tego przedsięwzięcia to 130 mln zł, z czego 114 mln zł pochodzi ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Czytaj więcej!
Łukasz Orbitowski we Wrocławiu
22 listopada 2017

„Exodus” (SQN) to połączenie kunsztu literackiego i zmysłu reporterskiego. Łukasz Orbitowski wraca z powieścią obyczajową. Już 26 listopada, w salonie Empik Renoma we Wrocławiu, autor zmierzy się z pytaniami czytelników.

Czytaj więcej!
Szkolnictwo
22 listopada 2017

Z danych przedstawionych przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty wynika, że we wrześniu bieżącego roku zdecydowanie więcej nauczycieli znalazło zatrudnienie, niż zostało zwolnionych. Wynik ten, zdaniem kuratora Romana Kowalczyka, jest związany z reformą edukacji. Z powyższym stwierdzeniem nie zgadzają się jednak wrocławscy urzędnicy.

Czytaj więcej!
Kamienica na Wyspie
21 listopada 2017

Wiadomo już, że przetarg na sprzedaż kamienicy mieszczącej się na Wyspie Słodowej wraz z wieczystym jej użytkowaniem na okres 99 lat wygrała firma Pro Desing. Poznaniacy zapłacili za nieruchomość 9,5 mln zł, czyli o 2,8 mln zł więcej, niż wynosiła cena wywoławcza.

Czytaj więcej!