Aktualności | Słowo Wrocławian
Kanał Rss
Content
Pechowe tramwaje
30 lipca 2018
Czerwiec okazał się wyjątkowo pechowy pod względem wypadków z udziałem wrocławskich tramwajów. Śmiertelne potrącenie na ulicy Grabiszyńskiej, wykolejenie się wagonu na Nadodrzu i zderzenie z samochodem na Piłsudzkiego - wszystko to zdarzyło się w ciągu kilku tygodni.
Czytaj więcej!
Karetka aresztowana
28 lipca 2018
Pod koniec czerwca policja skonfiskowała jedna z wrocławskich karetek. Pojazd ma posłużyć jako dowód w sprawie. Okazuje się, że ambulanse są za ciężkie i nie spełniają kryteriów samochodu dostawczego.
Czytaj więcej!
Rodzinny interes
25 lipca 2018
Sutenerstwo, handel ludźmi oraz pranie brudnych pieniędzy - takie zarzuty usłyszą Państwo S. oraz... ich rodzice. Agencja towarzyska rozpoczęła działalność w 2017r. i rozwijała się prężnie aż do czerwca bieżącego roku, kiedy to akcja antyterrorystów zakończyła ich interesy. 
Czytaj więcej!
“Ludzie starzeją się, bo przestają się bawić” – recenzja filmu „Berek”
21 lipca 2018
„Dzieckiem nie przestawało się być w jednej chwili przy wtórze huku, jak gdyby pękł balon. Dzieciństwo wyciekało z ciebie jak powietrze z dziurawej opony" - pisał S. King w bestsellerowej powieści „To". Dla bohaterów filmu „Berek" to właśnie gra z dzieciństwa była wentylem bezpieczeństwa. Sprawiła, że ich dziecięca fantazja nie odeszła wraz z nadejściem dorosłości. Tak zwariowanego pomysłu na scenariusz nie było od czasów Kac Vegas. 
Czytaj więcej!
Alkohol na słodowej przegłosowany
19 lipca 2018
Stało się. Po latach debat i rozważań wrocławscy radni postanowili zgodzić się na to, co i tak było już stanem faktycznym. Na wyspie słodowej będzie można legalnie pić alkohol.
Czytaj więcej!
Nowe nabytki MPK
18 lipca 2018
"Chcemy, by pasażerowie mieli do dyspozycji komfortowe i klimatyzowane pojazdy" Już niedługo, bo w ciągu 6 miesięcy na wrocławskie ulice wyjedzie 50 nowych, niskopodłogowych autobusów.
Czytaj więcej!
Rasista za kratami
16 lipca 2018
15 czerwca, na jednym z wrocławskich basenów zjawił się agresywny klient. Uderzał pięścią w ladę i wykrzykiwał groźby pod adresem dwóch Ukrainek. Kiedy pracownicy pływalni zainterweniowali, im również zaczął ubliżać i stwierdził, że gwałcenie kobiet z Ukrainy to powinność Polaków.  Wcześniej postawiono mu już zarzuty za mowę nienawiści na tle rasistowskim, po tym, jak obrażał czarnoskórą Polkę Teraz usłyszał wyrok.
Czytaj więcej!
Rzeźba za milion
12 lipca 2018
Nowy pomnik umieszczono już przed wrocławskim teatrem muzycznym CapitolRzeźba "Arlekin" ma 10 metrów wysokości, jest kolorowa i wykonana z blachy. Uroczyste otwarcie odbyło się 10 lipca.
Czytaj więcej!
Uczciwi policjanci
8 lipca 2018
28 czerwca w Jeleniej Górze policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Postanowili go wylegitymować. W czasie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Kiedy chcieli go aresztować, przestraszony mężczyzna postanowił ich przekupić.
Czytaj więcej!
Pobicie nastolatka
5 lipca 2018
Krzywo spojrzał, niegrzecznie odpowiedział, grał w Pokemon Go? Nie wiadomo, jak usprawiedliwiać się będą dwaj mężczyźni, oskarżeni o pobicie szesnastolatka. Do zdarzenia doszło 25 czerwca, w Oławie.
Czytaj więcej!

Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: