Kanał Rss
Content
Akcja Job — ludzie przede wszystkim
17 stycznia 2019

Wywiad z Agnieszką Sikorską, prezesem zarządu Akcji Job

Pola Janus: Czym zajmuje się Akcja Job? I w jaki sposób działa?

Agnieszka Sikorska: Akcja Job to agencja zatrudnienia. Świadczymy usługi w kilku obszarach: praca tymczasowa i rekrutacje pracowników stałych na wszystkich szczeblach hierarchii zawodowej, doradztwo w zakresie zarządzania kompetencjami oraz pomoc doradcza w zakresie wyznaczenia odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej. 

PJ: Na jakim rynku działacie?

AS: Zarówno na rynkach lokalnych, krajowych i międzynarodowych, dysponując w swoim portfolio, ofertami pracy w kraju, za granicą (m.in. Francja, Niemcy, Belgia) oraz dedykowanymi ofertami pracy dla pracowników spoza Unii (m.in. Ukrainy).

PJ: W jaki sposób pomagacie ludziom znaleźć pracę?

AS: Zbyt mała ilość rąk do pracy, czy też polityka socjalna spowodowały dość duże problemy w pozyskaniu odpowiedniej jakościowo i ilościowo kadry pracowniczej w wielu przedsiębiorstwach. Akcja Job szuka więc klientów, którzy mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników oraz pomaga kandydatom, którzy za naszym pośrednictwem poszukują zatrudnienia.

PJ: Czym jest zatrudnienie transgraniczne i na czym polega?

AS: Polega ono na zatrudnianiu pracowników mieszkających w jednym z państw UE w innym państwie członkowskim w ramach swobodnego świadczenia usług w UE. 

PJ: Czy polscy przedsiębiorcy są zainteresowani tego typu zatrudnianiem pracowników?

AS: Tak, Polska jest jednym z krajów, które delegują największą ilość pracowników do innych państw członkowskich w ramach zatrudnienia transgranicznego.

PJ: Do czego przyczynia się zatrudnienie transgraniczne?

AS: Zarówno do zwiększenia działalności eksportowej w naszym kraju jak i w znacznym stopniu wpływa na rozwój gospodarek państw przyjmujących pracowników, poprzez zaspokojenie potrzeb lokalnych gospodarek.

PJ: Jaka jest misja Akcji Job?

AS: Najważniejszą wartością dla nas jest człowiek. Nasze hasło to: „Akcja Job — ludzie przede wszystkim”. Każdego naszego pracownika, klienta czy interesanta traktujemy jak partnera, o którego interesy zabiegamy. 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Wywiad z Agnieszką Seńską, właścicielką gabinetu Aden

Pola Janus: Kim jest linergistka? Agnieszka Seńska: Lingeristka to osoba wykonująca zabiegi makijażu permanentnego. PJ: Kto może wykonywać ten zawód?...

Close