Kanał Rss
Content
Afrykarium. Jest stutysięczny gość!
18 listopada 2014

Jedyne w Polsce Afrykarium otwarte jest od trzech tygodni, a zawitało do niego już sto tysięcy odwiedzających! Z dnia na dzień kolejki są coraz dłuższe, jednak na pewno nie odstrasza to chętnych. Na stutysięcznego gościa, przy kasie czekał prezes wrocławskiego zoo, który wręczył upominek.

                Afrykarium otwarto w niedzielę 26 października. Można tam zobaczyć ponad 100 gatunków zwierząt zamieszkujących wody Czarnego Lądu. Dyrektor zoo zapewnia, że liczba ta będzie stale wzrastać. Zapowiada, że w przyszłości do obejrzenia będzie aż 5 tysięcy osobników!

Pracownicy zoo bardzo cieszą się z popularności nowo otwartego obiektu. Jak twierdzą, afrykarium jest dla nich ogromnym źródłem satysfakcji. Nie dość, że jest to jedyne takie miejsce w Polsce, to dodatkowo jest to jedna z największych tego rodzaju ekspozycji w Europie!

Budowa afrykarium kosztowała 220 mln zł. Obiekt ten ma 3 kondygnacje i zajmuje powierzchnię 1,5ha. Mieści się w nim siedem basenów, wypełnionych 15 milionami litrów wody.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Kierowco! Noga z gazu!

Strażnicy miejscy będą mierzyć prędkość na ulicach Wrocławia. Wyposażeni w fotoradary, każdego dnia pomiarów dokonywać będą w innym miejscu. Aby...

Close