Kanał Rss
Content
Afrykanarium we Wrocławiu – wmurowano już kamień węgielny
24 września 2012

Zmian i atrakcji we Wrocławiu ciąg dalszy. Już rozpoczęto budowę pierwszego w Polsce i największego w Europie Afrykarium-Oceanarium. W czwartek prezydent Rafał Dutkiewicz uczestniczył w akcji umieszczenia specjalnego kamienia węgielnego – kapsuły czasu, w której zamieszczono próbki DNA m.in. żółwia birmańskiego, szpaka balijskiego czy tygrysa sumatrzańskiego.

Nowy pawilon ma prezentować faunę i florę wód afrykańskich i okołoafrykańskich. Poprzez wybudowany tunel ze szkła akrylowego będzie można się przedostać do świata wód oceanicznych, ma w nich pływać jeden z największych drapieżników – rekin. Poza nim w Oceanarium będą ryby z jezior Malawi i Tanganika oraz zwierzęta żyjące w dorzeczu Nilu np. hipopotamy. Goście będą mogli poruszać się po ścieżkach przecinających wybiegi, a duża część ekspozycji ma umożliwić bliski kontakt ze zwierzętami. Afrykarium będzie w całości oświetlane sztucznym światłem i czynne do późnych godzin wieczornych, także zimą.

Budowa zakończy się na przełomie 2014 i 2015 roku. Koszt całej inwestycji to ok. 200 milionów zł. Wykonawcą jest firma BP Inter-System S.A.

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Garri Kasparow przyjeżdża do Wrocławia

Już jutro (25.09) słynny szachista odwiedzi Wrocław. Szachista najpierw odwiedzi Klub Szachowy Polonia oraz spotka się z szachistami z Dolnośląskiego...

Close