Kanał Rss
Content
A co na lato?
20 lipca 2020

Nie trzeba wyjaśniać, że warto zwracać uwagę na to, jak się ubieramy. To jak wyglądamy i w co jesteśmy ubrani wysyła wiele komunikatów, czasami budząc szacunek, czasami uznanie i respekt, ale zdarza się także, że jego zupełny brak. Teraz, gdy na ulicach zawitało gorące lato, warto zastanowić się nad kompromisem między wygodą, upałem a odpowiednim stylem.

Gdy mieszkamy w mieście i zawita lato, zwykle stajemy przed nie lada wyzwaniem, by dobrać odpowiedni strój do pogody. Zwykle najpopularniejsza jest zasada, by ubierać luźniejszą górę, a obcisły dół lub na odwrót. Sposób ten często się sprawdza, ale warto pamiętać, że często luźna, przewiewna bluzka z długim rękawem może okazać się lepsza i dać nam więcej chłodu, niż bardzo przylegający top i spodenki. Szorty można również połączyć z górą z delikatnym dekoltem, a jeśli dzień nie jest zbyt upalny, możemy dodatkowo narzucić na siebie na przykład marynarkę z podwiniętymi rękawami lub koszulę. Tym sposobem osiągniemy schludny i wygodny strój.

Aby odpowiednio się ubrać, należy oczywiście brać pod uwagę miejsce, do którego idziemy. Nawet jeśli jest upalny dzień, nie zawsze strój w którym swobodnie możemy przemieszczać się po mieście będzie odpowiedni do na przykład naszej pracy. Jeśli nasza szefowa będzie chodziła ubrana w zdecydowanie za krótkie sukienki, odkrywając swoje ramiona, w butach na wysokich obcasach i mocno pomalowana, raczej nie wzbudzi ani w nas respektu, ani w innych pracownikach, ani tym bardziej w klientach. Nie ma jednak czego się bać i przesadzać w drugą stronę, zupełnie się zasłaniając. Często są znane przypadki, gdy młode dziewczyny bardzo postarzały się strojem. Ubieranie stonowanych marynarek, ołówkowych spódnic i czółenek, lub dobieranie zwykle dużych, tradycyjnych dodatków często może sprawić, że będziemy wyglądać mniej kobieco, zostaniemy przytłoczone przez swój własny strój.

Dobrym pomysłem jest dobieranie stroju tak, aby można było go w każdej chwili zmodyfikować, początkowo dobierając go w ten sposób, aby pasował do najważniejszego wydarzenia. Jeśli mamy umówione spotkanie biznesowe, a następnie razem z rodziną idziemy na plaże, nie powinniśmy zakładać na nogi piankowych klapek. Zawsze lepiej wyglądać bardziej oficjalnie niż mniej. Oprócz tego, nie ma co się oszukiwać, ważny jest nasz wiek. 40-latka nie jest już 20-latką, czasami strojem nie powinniśmy się aż tak odmładzać, ponieważ zamiast zrobić wrażenie, możemy stać się obiektem żartów i śmiechów. Oczywiście od tych wszystkich reguł istnieją wyjątki, każda z nas wygląda w czymś lepiej, inna gorzej, niejedna miała jakąś modową wpadkę. Każda osoba ma też inny gust, więc to co powinno być dla nas najważniejsze, to ubierać się tak, jak czujemy się dobrze, bo to oddaje nasz charakter.

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Czy trzeba chodzić do Hogwartu?

Magia to nieustannie rozwijająca się tradycja. Choć bywają okresy, w których ezoteryka przeżywa kryzys, zawsze następuje po nich swoiste odrodzenie....

Close