Kanał Rss
Content
„Pułapka” – Jolanta Maria Kaleta
1 sierpnia 2017

PREMIERA – 5.10.2017r. Jolanta Maria Kaleta zaskakuje nas po raz kolejny. Autorka stworzyła opowieść łączącą przygodę z elementami grozy. Wraz z bohaterami odbywamy podróż w Góry Izerskie, na Mokrą Przełęcz. Wyruszamy w poszukiwania mitycznej „szczeliny jeleniogórskiej”, wokół której opowiadania tworzą niesamowitą aurę tajemniczości. Do tej pory Jolanta Kaleta umiejscawiała akcję w czasach dawnych, historycznych, tym razem akcja toczy się we współczesności, jednak wszystko pozostaje w sferze zagadek i tajemnic, w które obfituje Dolny Śląsk. 

Na poszukiwania wspaniałego skarbu ukrytego przez Niemców pod koniec wojny wyruszają bracia Czarnowscy wraz z żonami, lecz ich przygodę zakłóca stara, ponura gajówka stojąca na Mokrej Przełęczy, która zamyka ich w swoim wnętrzu. O „szczelinie” w starej sztolni kobaltu w Górach Izerskich wiedzą również Justus Schwarz, obywatel RFN wraz z polskim wspólnikiem, Marianem Boryczko. Bajkowe dobroci Niemców, oraz ich lokalizacja nie umknęła także uwadze Jacka Sulimy, dziennikarzowi miesięcznika zajmującego się tropieniem tajemnic i zagadek z czasów II wojny światowej.
Tajemnice, skarby i poszukiwania fascynują zdecydowanie większą część ludzkości, lecz niewielu z nas ma odwagę wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszyć w prawdziwą przygodę na miarę Indiana Jonesa. Zatrzymują nas takie codzienne i przyziemne rzeczy jak obowiązki domowe, praca, czasami ostrożność, a nawet zdrowy rozsądek i pragnienie poczucia bezpieczeństwa. To wszystko nie ma prawa zatrzymać bohaterów książki, są nieustraszeni i niezwyciężeni. Tropienia złota, biżuterii, brylantów, dzieł sztuki i poszukiwania przygody nie przerywają nawet okrutne, ekstremalne warunki pogodowe. Bracia, Justus oraz Jacek znają wszystkie szczegóły wyprawy, dokładnie wiedzą jak dotrzeć do celu, jednak niezbadane, zapomniane Góry Izerskie wystawiają swoich „obrońców skarbu”, to właśnie wtedy sytuacja się komplikuje.
Kiedy pojawiają się niezwykli mieszkańcy Gór, zdajemy sobie sprawę z mocy natury i siły z jaką stara się bronić swoich sekretów. To właśnie za odkrycie tajemnic bohaterom przyjdzie zapłacić cenę, która jak się okaże będzie bardzo wysoka.

Jolanta Maria Kaleta – od urodzenia wrocławianka, z wykształcenia historyk i politolog. Przez szereg lat pracowała we wrocławskich muzeach – Muzeum Sztuki Medalierskiej i Muzeum Historycznym. We wrocławskich liceach uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie. Autorka powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych, odwołujących się do intrygujących i nie rozwiązanych do dziś zagadek Dolnego Śląska. W swoich książkach nawiązuje do bardzo ważnych, autentycznych zdarzeń mających miejsce w niezbyt odległej przeszłości, które mają wpływ na życie jej książkowych bohaterów. Na swoim koncie ma już jedenaście wydanych powieści, a są to między innymi: „Lawina”, „W cieniu Olbrzyma”, „Duchy Inków”, oraz „RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”. „Pułapka” już 5 października powiększy zbiór powieści Autorki.

Więcej informacji o książkach Jolanty Marii Kalety znaleźć można na stronie:
http://www.psychoskok.pl/autorzy/jolanta-maria-kaleta/

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Studencki bolid najlepszy!

Bolid studentów Politechniki Wrocławskiej okazał się bezkonkurencyjny w rywalizacji we Włoszech. Sukces PWr Racing Team jest historyczny, ponieważ nigdy wcześniej...

Close