Kanał Rss
Content
„Dzień bez samochodu”: Pierwsza godzina jazdy Wrocławskim Rowerem Miejskim za darmo!
21 września 2016

Wielkimi krokami zbliża się „Dzień bez samochodu” – za to ze specjalną promocją dla Wrocławskich Rowerzystów Miejskich!

Już jutro (czwartek, 22 września), w związku ze zwieńczeniem „Europejskiego Tygodnia Mobilności”, przez cały dzień bezpłatna będzie  pierwsza godzina każdego wypożyczenia roweru publicznego.

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych latach, do obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” włącza się operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego, firma Nextbike Polska. Dzięki temu wszyscy wrocławianie, świętujący „Dzień bez samochodu”, którzy już posiadają lub założą i aktywują konto użytkownika rowerów publicznych, w czwartek skorzystają z wydłużonego czasu darmowego wypożyczenia. Na co dzień bezpłatne jest pierwsze 20 minut korzystania z Wrocławskiego Roweru Miejskiego, jednak jutro będzie to aż godzina.

– Trudno było by sobie wyobrazić „Europejski Tydzień Mobilności” we Wrocławiu bez udziału rowerów miejskich, z których w stolicy Dolnego Śląska korzysta ponad 135 tysięcy osób – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Dlatego, jako operator systemu, włączamy się do obchodów „Dnia bez samochodu”, zapewniając w czwartek mieszkańcom dłuższy czas darmowego wypożyczenia. Nasi stali użytkownicy na pewno skorzystają z tej okazji, ale to też dobry moment dla nowych osób, żeby wypróbowały Wrocławski Rower Miejski – dodaje.

W celu skorzystania z promocji, zarówno wypożyczenie, jak i zwrot roweru muszą nastąpić w czwartek między godziną 0:01, a 23:59.

Wrocławski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2011 roku. Od tego czasu 135 361 zarejestrowanych użytkowników dokonało 2 325 552 wynajmów. W obecnym sezonie do grona użytkowników dołączyło 23 549 osoby, a liczba wypożyczeń od początku marca aż do dziś sięga 871 990. Wrocławska sieć składa się obecnie z 760 i 76 stacji – należy do największych w kraju.

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
UWAGA KONURS!!!

UWAGA KONURS!!! W niedzielę, 2 października 2016r., piłkarze Śląska Wrocław zmierzą się z zespołem Bruk-Bet Termalica Nieciecza w meczu 11....

Close