Kanał Rss
Content
„DNI SENIORA – Wrocław 2014” Wspólnie pobijmy KAPELUSZOWY REKORD GUINNESSA!
11 sierpnia 2014

Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Partnerami, serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Święta Seniorów, które zbliża się wielkimi krokami. Przygotowania idą pełną parą. W dniach 19-30 września odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń, na których nie może Państwa zabraknąć!

W piątek 19 września od 10.00 do 14.00, na wrocławskim Rynku, nastąpi  INAUGURACJA DNI SENIORA. Niebywałą atrakcję w tym roku będzie stanowić bicie KAPELUSZOWEGO REKORDU GUINNESSA. Kto z nas nie lubi rywalizacji? Dzięki fantazyjnym nakryciom głowy, tak charakterystycznym podczas DNI SENIORA, będzie okazja wspólnymi siłami,  wpisać się na stałe do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa. W prezencie każdy uczestnik bicia rekordu otrzyma pamiątkową przypinkę, symbol wspólnej zabawy i rywalizacji. Liczymy na Państwa kreatywność, obecność i wsparcie! Mile widziana Państwa pomysłowość na widoczny akcent, podkreślający miasto, organizację, z której do nas przybyliście. Nie zabraknie również stałych punktów programu, czyli MARSZU KAPELUSZY, symbolicznego przekazania kluczy do Bram Miasta oraz koncertu na scenie. W tym roku specjalnie dla Państwa wystąpi zespół Skaldowie.  Wszystkie atrakcje na wrocławskim Rynku są bezpłatne. W tym samym dniu o godz. 16.00 Polski Komitet Pomocy Społecznej zorganizuje BAL KAPELUSZY  w sali przy ul. Duboisa 11/13.

W sobotę 20 września od 10.00 do 14.00 na Brochowie odbędzie się RAJD TERENOWY, atrakcja dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek oraz pasjonatów nordic walking. W programie piknik, gry i zabawy. O godzinie 10.00 BEZPŁATNY TRENING PAMIĘCI zaoferuje zaś Centrum Językowe 5O+CLOCK.

Niedzielę 21 września warto zarezerwować na Halę Stulecia, która przygotowała dzień pełen wrażeń. Od 10.00 do 17.00 na terenie Centrum Kongresowego odbędą się
TARGI SENIORALNE, a o 20.30 – specjalny pokaz fontanny multimedialnej. Na obie imprezy wstęp jest bezpłatny. Gratką dla miłośników dobrej zabawy i rozrywki będzie na pewno koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz Bal Seniora w klimacie kina lat 50 i 60.
W ciągu dnia możliwe będzie również bezpłatne zwiedzanie terenów wystawowych i WuWy z Biurem Podróży PERFEKT.

Poniedziałek 22 września to DZIEŃ SENIORA w IMPARCIE. Od 10.00 do 16:00 rozpocznie się  III Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych, który potrwa do niedzieli 28 września i zakończy się w okazałych wnętrzach Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego.
Poniedziałkowy DZIEŃ SENIORA przy ul. Mazowieckiej 17 zwieńczy  w godzinach popołudniowych spektakl muzyczny ,,Bo to się właśnie.. tak zaczyna”.

We wtorek 23 września rozpoczną się z kolei dwa wielkie wydarzenia:  Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty, który potrwa 3 dni oraz  SENIORIADA, czyli olimpiada, w której aktywni seniorzy mogą zaprezentować swoją witalność i poczuć smak rywalizacji w takich konkurencjach, jak: bieg, nordic walking, pływanie, szachy, memoriada, brydż. W tym roku po raz pierwszy rozegrany będzie również turniej piłkarski. Międzypokoleniowe zawody w tenisie ziemnym zapewni z kolei Akademia Mistrzostwa Sportowego. Sportowe zmagania zakończą się w poniedziałek 29 września. Uroczyste podsumowanie Senioriady, organizowanej przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN i wręczenie nagród odbędzie się w Centrum Sektor 3 przy ul. Legnickiej 65.

W tym samym miejscu, w piątek 26 września od 10.00 do 15.00 odbędzie się Forum Liderów Organizacji Senioralnych, tym razem na temat uczestnictwa seniorów w kulturze.  Organizatorem spotkania ,,Kultura dla Seniora” jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. W forum udział wezmą władze miasta oraz przedstawiciele instytucji kulturalnych. Sporo kulturalnych doznań zapewni w tym dniu również Wrocławski Kompleks Szkoleniowy, przy ul. Sztabowej  100. O godzinie 19.00 odbędzie się tam koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Tomasza Krajewskiego.

W bogatym programie „DNI SENIORA – Wrocław 2014” znajduje się również wiele konkursów, warsztatów oraz programów edukacyjnych i zdrowotnych, między innymi „SENIOR ART 2014”, czyli Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA, przy ul. Serbskiej 5 oraz Akademia Zdrowia Seniora, a także Dni Seniora w Filiach Miejskiej  i Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Już teraz gorąco zapraszamy Państwa do udziału we wszystkich wydarzeniach przygotowanych specjalnie na „DNI SENIORA – Wrocław 2014”.

 

Zachęcamy Państwa do śledzenia informacji o nadchodzącym już wielkimi krokami Święcie Seniorów.

Dokładny przebieg wydarzeń i szczegóły dostępne na stronach internetowych: www.dniseniora.pl i www.seniorzy.wroclaw.pl

oraz w siedzibie:

Wrocławskie Centrum Seniora

pl. Dominikański 6 (pok. 20), 50-159 Wrocław

tel. (71) 772 49 13, czynny w godz. 09.00-15.00

mail: wcs.mjamroz@gmail.com

osobiście: pok. 20

 

Joanna Ryłko, WCS

 

 

SłabyŚredniDobryBardzo dobrySuper! (Brak głosów! Bądź pierwszy)
Loading...

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z:
Read previous post:
Grillowanie

Jeszcze dekadę temu nowość importowana z zachodu – dziś jeden z najbardziej popularnych sposobów na spędzanie wolnego czasu urlopowego w...

Close